Стипендія ім. Лейна Кіркланда – шанс для професійного розвитку

Програма імені Лейна Кіркланда, фінансована польсько-американським Фондом Свободи, розпочала набір на новий навчальний рік 2016/2017. Конкурс має кілька етапів. Одним з перших є відповідність ...

Варшавська група стипендіатів 2015 2016
Стипендія ім. Лейна Кіркланда – шанс для професійного розвитку

Програма імені Лейна Кіркланда, фінансована польсько-американським Фондом Свободи, розпочала набір на новий навчальний рік 2016/2017.

Конкурс має кілька етапів. Одним з перших є відповідність формальним вимогам та заповнення анкети, яка містить проект стипендіата, на сайті програми. Згідно з умовами, участь у програмі можуть брати професіонали з різних галузей, які мають повну вищу освіту, професійний досвід не менше 2-ох років, віком до 35 років. Однією з вимог є також знання польської мови (на рівні B1, якщо робота буде написана польською мовою та на рівні А1, якщо роботу стипендіат писатиме по-англійськи) або англійської мови. Якщо ви зацікавлені в участі і відповідаєте цим вимогам – уважно прочитайте інформацію у розділі «Конкурс» на сайті програми, і, можливо, вам пощастить стати наступним стипендіатом. До слова, всього кожного року навчання у Польщі проходить 45 стипендистів. Найбільш численною групою майже щороку є українці. Цьогоріч їх 33.

Для заохочення участі у програмі кваліфікованих спеціалістів, найкращих професіоналів, програма відзняла короткий фільм, у якому керівник програми і стипендіати різних років поділилися, чим для них є програма і які можливості вона дає.

Так, керівник програми ім. Лейна Кіркланда, Урсула Собєцка, розповіла: «Програма імені Лейна Кіркланда – це двосеместрове профільне навчання для спеціалістів з 9-ти країн, у яких зараз проходить трансформація. З точки зору цілі програми, важливим є те, щоб кандидат не тільки пройшов відбір по формальним критеріям, а й щоб мав чітко окреслену дорогу свого професійного розвитку, щоб був відкритим, цікавився навколишнім світом і хотів його змінити».

Програма відкрита для спеціалістів таких напрямків, як: економіка та менеджмент (бізнес, НГО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я, наука), державна адміністрація (урядова і муніципальна), адміністрація бізнесу, право, суспільні науки, політичні науки і міжнародні відносини, політика розвитку і гуманітарна допомога.

Стипендіат 2015/2016 р., Дімітрій Аваліані, Грузія, розповів: «Вперше я відвідав Польщу кілька років тому, і з цього моменту Польща стала моєю улюбленою країною. Я хотів вивчити польську мову і дізнатися про Польщу більше, адже Польща – одна з країн, які найшвидше розвиваються у Європі. Польща підтримує європейський прагнення Грузії і інших пострадянських країн. Програма Кіркланда дала мені як журналісту і політичному аналітику великі можливості отримати нові знання і зустріти цікавих людей. Ми знаємо, що важко вивчати польську мову, але сьогодні я знаю, що це можливо».

Ірина Ерміль, стипендіатка 2014/2015 р., Росія: «Якось випадково я потрапила на курси польської мови в університеті, де я вивчала журналістику. Ходила на курси рівно рік. Після цього поїхала на літню мовну школу в Краків, потім ще рік польської мови, і цих знань вистачило, щоб написати проект для стипендіальної програми імені Лейна Кіркланда. Я хотіла вивчити, як працюють польські (у порівнянні з бурятськими) журналісти на соціальну тематику. Наскільки відрізняються способи, методи, підхід до роботи, і чому я можу навчитися у польських колег, що сама можу розповісти їм, чим можу поділитися. Про це був мій проект. Я написала його польською. Дякувати Богу, слів вистачило, і мене вибрали для участі в цій чудовій стипендійній програмі».

Петру Сіргхі, стипендіат 2014/2015р., Молдова: «Ціль моєї участі в програмі ім. Лейна Кіркланда – провести дослідження польського досвіду у розвитку і впровадженні публічно-приватних партнерських програм і перейняти успішні практики. Я відвідував курси у Варшавській школі економіки та проходив практику у Центрі ППП. Моє дослідження було проведено в координації та при допомозі доктора наук Катажини Бахнік. Дякуючи її доброті, докладеним зусиллям і увазі до деталей, в поєднанні з моїми ідеями, наукова робота та наша співпраця вдалися. Під час програми я відвідав численні конференції та семінари, одним з них був Економічний форум у Торуні. Ця подія була гарною можливістю зустріти професіоналів з різних сфер, поділитися поглядами та звичайно обсудити можливості співпраці».

Олександра Пракопчик, стипендіатка 2012/2013р., Білорусь: «Я вивчала сектор НГО у Польщі. Свою наукову роботу я писала про один з механізмів фінансування неурядових організацій – це механізм 1% від податку. Програма – це чудова можливість побачити організації в Польщі не тільки ззовні, але й зсередини, пройти практику в них. Дуже раджу взяти участь в семінарі по написанню проектів. Це гарна можливість здобути не тільки теоретичні, а й практичні знання про те, як писати проекти , шукати кошти і їх реалізовувати».

Дінара Мухамеджанова,стипендіатка 2012/2013 р., Казахстан: «Навчання у Польщі стало одним з найважливіших досвідів у моєму житті. Знання, які я отримала у Варшавському Університеті, дозволили мені вступити до аспірантури і проводити дослідження на більш професійному рівні. Я вдячна програмі Лейна Кіркланда за таку можливість».

Мехман Мамаді, стипендіат 2015/2016р., Азербайджан: «Зараз я вивчаю політологію в Люблінському університеті ім. Марії Складовської-Кюрі. Тема моєї наукової роботи – «Інтеграція Азербайджану у Європу». Я дуже задоволений умовами, створеними для нас, повністю задоволений матеріально технічною та науковою базою університету, умовами проживання та повагою до нас як стипендіатів. Я хочу порадити всім зацікавленим людям взяти участь у відборі. І бажаю удачі всім».

Назелі Алексаньян, 2010/2011р., Вірменія: «Під час наукової роботи на програмі я навчалася в одному з найкращих університетів країни, Познанському університеті ім. Адама Міцкевича. Професійні знання у моєму виді роботи були вдосконалені під час курсів різних предметів університету, наприклад, менеджмент, а також завдяки зустрічам з експертами моєї галузі та контактам, які у мене з’явилися. Програма імені Лейна Кіркланда унікальна не тільки через можливість навчання, яку вона дає, але і завдяки своїй інтеграційній політиці, яка є дуже важливою під час адаптації стипендіатів у новому багатокультурному суспільстві. Ви закінчите програму з незабутніми спогадами, добрими друзями і контактами, контактами, контактами…».

Наталія Тандрик, стипендіатка програми ім. Лейна Кіркланда 2015/2016, Україна (Луцьк): «Я маю щастя бути стипендіаткою програми імені Лейна Кіркланда і навчатися у Варшавському університеті (тема – « Управління проектами в благодійній сфері. Польський досвід як лекція для України»). Для мене програма Кіркланда має практичний характер. Тому свою першу практику я пройшла вже у листопаді у Дольношльонскому осередку соціальної політики, що знаходиться у Вроцлаві. Під час практики я дізналася про різні проекти організації, працівники були дуже приязними і надали всю інформацію про свою організацію, про свою діяльність. За тиждень практики я дізналася більше, ніж за 2 місяці навчання в університеті. Всіх заохочую до того, щоб проходити якомога більше стажів і знайомитися з новими людьми. Також я планую практику у WÓSP та фундації «Ocalenie»».

Вахрам Мхітарян, стипендіат 2005/2006р., Вірменія: «Зараз я не можу уявити свого життя без участі у цій програмі. Для мене це дуже особлива програма. До аплікації, брав участь у кількох сферах професійної активності, але до кінця програми я вже знав, чого я точно не хочу робити, і визначився, що є для мене сферою розвитку. Час, який я провів на програмі, був одним з найцікавіших у моєму житті».

Познань, вивчаємо місто

Вже більше 700 осіб з 12 країн провели 10 місяців у Польщі на програмі імені Лейна Кіркланда, розвиваючи професійні навики і інтереси. Перевірте, можливо ця пропозиція може бути цікавою для вас. Більше інформації ви знайдете на сайті. Програма ім. Лейна Кіркланда у Польщі – це Ваш шлях до професійного розвитку.

P.S. Можу додати лише те, що програма ім. Лейна Кіркланда, окрім розширення особистих і професійних горизонтів, дає можливість цікавих подорожей, адже перед вами – відкрита Європа, повернення у найкращі роки життя – студентські, можливість дізнатися багато-багато нового. І, як сказала стипендіатка з Вірменії, – контакти, контакти, контакти.

Наталія Тандрик, стипендіатка 2015/2016 р., Луцьк-Варшава


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади