Сучасна молодь: проблема подолання стереотипів та формування толерантності

Саме під такою назвою на факультеті історії та міжнародних відносин ДВНЗ «УжНУ» пройшла лекція для студентів І-ІІІ курсів денної форми навчання спеціальностей «Міжнародні відносини», «Країнознавство» ...

Додано:
ngo.csdf

1111
Сучасна молодь: проблема подолання стереотипів та формування толерантності

Саме під такою назвою на факультеті історії та міжнародних відносин ДВНЗ «УжНУ» пройшла лекція для студентів І-ІІІ курсів денної форми навчання спеціальностей «Міжнародні відносини», «Країнознавство» та «Міжнародна інформація». Лектор зазначив, що «життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. Деякі з цих ідей закликали до барикад, призводили до воєн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу. І, тому сьогодні, у безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, завжди на допомогу має приходити «рятувальне коло» толерантності. Адже толерантність – це повага, сприйняття та розуміння величезного різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості.

Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходить від культури війни до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини. Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності держави й одна з умов її розвитку.

Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин. Кожного року 16 листопада за сприяння ЮНЕСКО світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У статті 6 Декларації зазначено: «з метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно».

Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно: • бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні; • навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається; • цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими; • зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою. Можемо констатувати, що в сучасних умовах толерантність набуває особливого значення, сприяє збереженню культур від насильницького нав’язування інших цінностей, охороняючи різноманітність в епоху глобалізації та мультикультурності. У зв’язку з цим зростає роль толерантності в розвитку особистості, в умінні людини вистоювати свої відносини з навколишнім світом, в позитивному соціальному устрої суспільства, а толерантність як здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думки інших, адекватно зустрічати позиції, що відрізняються від власних».

Примітка: даний захід відбувся у рамках проекту «Сучасна молодь: проблема подолання стереотипів та формування толерантності в поліетнічному та полікультурному середовищі», який реалізується Фундацією за фінансової підтримки Управління молоді та спорту Закарпатської адміністрації та за сприяння УжНУ.

Голова ГО, Копинець Ю.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»