Суд м. Суми хотів розглядати справу проти міської ради за «подвійним тарифом»

За розгляд позову у Зарічному районному суді м. Суми орган «правосуддя» вимагав від Громадського бюро «Правозахист» сплати державного мита у подвійному розмірі. Замість сплачених 73 грн. 08 ...

Femida
Суд м. Суми хотів розглядати справу проти міської ради за «подвійним тарифом»

За розгляд позову у Зарічному районному суді м. Суми орган «правосуддя» вимагав від Громадського бюро «Правозахист» сплати державного мита у подвійному розмірі.

Замість сплачених 73 грн. 08 копійок судового збору, правозахисники отримали вимогу заплатити удвічі більше, а саме -146 грн. 16 копійок. Інакше позов громадської організації суддя Алла Сидоренко обіцяла залишити без розгляду.

Своєю ухвалою суддя вирішила стягувати судове мито окремо за кожну заявлену у позові вимогу. Оскільки, у позовній заяві Громадського бюро «Правозахист» було висунуто дві вимоги, то суддя відповідно зажадала подвоєну плату за послуги «правосуддя».

Позов до суду громадські активісти подали на Сумську міську раду. Причиною звернення правозахисників до суду стала відмова органу місцевого самоврядування надати громадській організації Генплан міста. Як заявили місцеві чиновники, публічний документ знаходиться під грифом «Для службового користування», а тому оприлюднити його вони його вони не можуть.

Правозахисники з ухвалою суду не погодилися і оскаржили її.

«Розмір ставки судового збору не залежить від кількості заявлених у позові вимог, а розраховується виключно у залежності від виду процесуального документа, який подається до суду. Закиди Зарічного суду м. Суми є безпідставними. Цю безглузду вимогу ми оскаржили і суд вже від неї відмовився. Сподіваюся, що у подальшому подібних штучних перешкод у розгляді нашої справи не відбуватиметься»,- говорить Ігор Рекун, виконавчий директор Громадського бюро «Правозахист».

Суд вже почав розгляд справи, проте тепер на заваді рішення суду стала Сумська міська рада. На позов громадських активістів орган місцевого самоврядування подав заперечення. Представники Громадського бюро «Правозахист» вивчають обгрунтованість таких дій міської ради.

Додаткову інформацію щодо отримання доступу до головного містобудівного документа Сум можна знайти за посиланням.

***

Описувана діяльність здійснюється Східноукраїнським центром громадських ініціатив спільно із Громадським бюро «Правозахист» в рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродження та в рамках проекту«Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
тел. 0642 49 13 74
e-mail: [email protected]


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення