Судова реформа та нові можливості для адвокатів: обговорення в Одесі

ОДЕСА – 24 листопада 2016 року. Асоціація правників України спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) ...

Додано:
uba

суд
Судова реформа та нові можливості для адвокатів: обговорення в Одесі

ОДЕСА – 24 листопада 2016 року. Асоціація правників України спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) провели круглий стіл з метою обговорення можливостей, які відкриваються перед правничою спільнотою у світлі судової реформи та очікуваних інституційних змін, зокрема, конкурсного відбору суддів до Верховного Суду.

На відкритті круглого столу Президент АПУ Денис Бугай одразу привернув увагу учасників до актуальної статистики ВККС. Так, станом на ранок 24 листопада 2016 року, надійшло 1270 електронних заявок від охочих стати суддею Верховного Суду. Причому 23% з них — від адвокатів і 15% — від кандидатів із сукупним стажем роботи. «Приємно, що з кожним днем відсоток адвокатів зростав. Ми будемо слідкувати за проведенням конкурсу та забезпечуватимемо інформаційний супровід усіх стадій процесу», — зазначив Денис Бугай.

«Це єдиний шанс для нинішнього покоління стати суддею Верховного Суду та вершити правосуддя на найвищому рівні, — авторитетно наголосив Павло Луцюк, член ВККС від адвокатської спільноти. — Я знаю, ходять чутки про те, що вже є списки і все вирішено. Будьте певні — ці думки безпідставні. Конкурс буде чесним та відкритим».

Учасники заходу, серед яких переважна більшість була суддів різних інстанцій, мали нагоду поділитися своїми очікуваннями щодо роботи нового Верховного Суду та послухати думки колег.

Участь у круглому столі взяли: Андрій Костін, заступник голови Ради адвокатів Одеської області, АК «Право», Сергій Прилипко, член ВККС, академік Національної академії правових наук України; Йосип Бронз, голова Ради адвокатів Одеської області; Олександр Кравець, член правління Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду; Юрій Сергєєв, к.ю.н., адвокат, керуючий партнер Юридичного бюро Сергєєвих, голова Відділення АПУ в Одеській області; Артем Волков, голова Комітету АПУ з транспортного права, адвокат, керівник практики морського права ЮФ «АНК».

Також під час круглого столу була порушена тема функціонування Громадської ради доброчесності. Нагадаємо, що напередодні відбулося перше засідання, на якому було затверджено Регламент Ради, обрано координаторів та персональний склад колегій.

Наприкінці зустрічі Денис Бугай презентував навчальну програму «Адвокат майбутнього» й відповів на найпоширеніші питання колег щодо принципів відбору учасників та навчальних модулів програми.

Круглий стіл відбувся в межах проекту «Сприяння судовій реформі. Відбір суддів Верховного Суду». Надалі аналогічні заходи відбудуться ще у двох містах — Львові та Харкові. Слідкуйте за нашими анонсами та приєднуйтеся до заходів!

ФОТОЗВІТ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я