Свобода медіа в Україні: із «невільної» до «частково вільної»

Статус України покращився з «невільної» до «частково вільної» країни завдяки кардинальним змінам, що відбулися в медіа-середовищі після падіння в лютому режиму президента Віктора Януковича, ...

Freedom House
Свобода медіа в Україні: із «невільної» до «частково вільної»

Статус України покращився з «невільної» до «частково вільної» країни завдяки кардинальним змінам, що відбулися в медіа-середовищі після падіння в лютому режиму президента Віктора Януковича, незважаючи на зростання кількості нападів на журналістів під час Євромайдану на початку 2014 року та подальше розгортання конфлікту на Сході України, – йдеться у новому звітіFreedom House.

Рівень ворожості влади до журналістів та правового тиску на них зменшився, так само як і політичний тиск на державні ЗМІ. Крім того, позитивною подією для ЗМІ стало внесення змін до закону про доступ до інформації та збільшення незалежності регулятора – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

На стані свободи преси в Україні позначилися буремні політичні події 2014 року, йдеться у тексті. У перші два місяці року у центральній частині міста Києва відбулася акція протесту, яка отримала назву «Євромайдан». Силовики за наказом тодішнього президента Віктора Януковича здійснили декілька спроб розгону Євромайдану. Зрештою ці події закінчилися поваленням режиму президента Віктора Януковича, який наприкінці лютого втік з країни.

На той час російські війська окупували Крим і активно підтримували сепаратистів у двох східних регіонах України, Донецьку та Луганську.

Незважаючи на загострення військового конфлікту на Сході України, в країні відбулися демократичні президентські і парламентські вибори у травні та жовтні, відповідно. Завдяки цим подіям ситуація в українських ЗМІ загалом покращилася, хоча все ще залишилися підстави для занепокоєння, особливо стосовно реагування влади на проросійську пропаганду, щодо концентрації приватних ЗМІ в руках невеликої групи заможних бізнесменів та у зв’язку зі зростанням рівня насильства щодо журналістів в країні, особливо на сході.

Детальніше.
______________________________

Примітка: Інформація про кількість набраних балів та опис ситуації по Україні не відображають умови, що склалися в окупованому Росією Криму, які оцінюються в окремому звіті.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Впливайте на процес відбудови: опитування

На шляху до ЄС: стартував масштабний піврічний безкоштовний курс проектного менеджменту на Житомирщині

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя

Проєктна діяльність, міжнародні партнерства та поточна робота: відбулася зустріч голів громад Кропивницького району

Голови громад Донеччини вивчають інструменти залучення додаткових ресурсів

Стратегії як інструменти сталого розвитку громад Кіровоградщини