Свобода слова у Криму – за сюжетом “1984” Дж.Орвелла

З початку російської агресії в Україні зафіксовано 368 фактів порушень свободи слова. Двох журналістів було вбито, 46 побували заручниками терористів на Сході країни. У травні уперше в Україні ...

Крим
Свобода слова у Криму – за сюжетом “1984” Дж.Орвелла

З початку російської агресії в Україні зафіксовано 368 фактів порушень свободи слова. Двох журналістів було вбито, 46 побували заручниками терористів на Сході країни.

У травні уперше в Україні загинув співробітник іноземних ЗМІ, що висвітлював події на сході країни – італійський журналіст Андреа Рокеллі та його перекладач Андрій Миронов, які потрапили під обстріл мінометів під Слов’янськом.

За даними всеукраїнського моніторингу свободи слова ІМІ, основними викликами в Україні стали:

– Відключення українських телеканалів на окупованих територіях, цензура – 88 випадків
– Побиття і напади на журналістів – 87 випадків
– Захоплення і напади на офіси місцевих ЗМІ – 43 випадки
– Викрадення і утримання журналістів – 46 (від кількох годин до кількох тижнів).

Найгіршими регіонами для свободи слова, як розповіла Оксана Романюк, виконавчий директор Інституту масової інформації, є Крим (118 випадків порушень), Донецька область (95), Луганська область (50), на четвертому місці – Київ (22 порушення). Тривожна ситуація в Одеській (12), Харківській (13) та Миколаївській (15) областях. Жодних порушень не було зафіксованоу Запорізькій, Кіровоградській, Хмельницькій та Житомирській областях.

З початку року правоохоронними органами розпочато розслідування у 262 кримінальних провадженнях за злочинами, де потерпілими є працівники ЗМІ. Статистичні дані навів представник МВС Олександр Вакуленко: 57 з них – за фактами перешкоджання журналістській діяльності, 39 крадіжок майна журналістів, 37 фактів хуліганства відносно журналістів, 27 фактів заподіяння умисних тілесних ушкоджень, 17 фактів умисного ушкодження майна, 10 фактів за незаконне позбавлення волі, 8 випадків грабежів.

Крим – сіра правова зона

У “аксьонівсьому Криму” практично немає можливості для роботи незалежних ЗМІ. Відбулась повна зачистка інформаційного простору – відключені всі українські телеканали, українські друковані видання та радіостанції замінені на російські.

Незалежними ЗМІ, які ще залишились у Криму (“Центр журналістських розслідувань”, проект “Крим.Реалії”, кореспонденти провідних українських каналів), цікавляться ФСБ, прокуратура та міліція.

Затримані кримською самообороною журналісти піддаються тортурам, розповівСергій Мокрушин, представник кримського «Центру журналістських розслідувань» та Інституту масової інформації, який 2 червня побував у полоні “бійців самооборони” в Сімферополі:

Сьогоднішній Крим – це сіра правова зона і те, що там відбувається можна назвати жахливим соціальним експериментом:


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення