Система допомоги постраждалим від конфлікту потребує удосконалення

18 та 19 липня у Рівному  на території Платформи взаємодії «Простір» представники державних та неурядових організацій працювали на тренінгу «Ефективна допомога постраждалим від конфлікту». Тренінг ...

Untitled design 1
Система допомоги постраждалим від конфлікту потребує удосконалення

18 та 19 липня у Рівному  на території Платформи взаємодії «Простір» представники державних та неурядових організацій працювали на тренінгу «Ефективна допомога постраждалим від конфлікту». Тренінг зініціювали та провели представниці ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», котрі наразі реалізують проект «Мир та безпека в Україні – зусиллями жіночих громад», підтриманий МБФ Український жіночий фонд.  Проект «Мир та безпека в Україні – зусиллями жіночих громад»  направлений реалізацію  Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН №1325  «Жінки,мир, безпека»  у Рівненській області . Усі заходи проекту виконуються спільними зусиллями жінок-лідерок, які представляють громадський сектор Рівненщини та ініціативні групи  жінок з числа  громадян, які були змушені залишити свої домівки  у зоні АТО та  анексованому Криму  у співпраці з представниками місцевої влади та державних структур, відповідальних за  реалізацію Національного  Плану  дій.

За два робочих дні учасники тренінгу опрацювали Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «ЖІНКИ,МИР,БЕЗПЕКА» та Національний план дій з виконання Резолюції  на період до 2020 року, обласний План заходів, направлені на реалізацію Національного плану дій, обговорили соціально-демографічний портрет постраждалих від конфлікту, потреби постраждалих та  систему допомогу, яка існує на даний час в Україні. Про участь чоловіків у військовому конфлікті нам відомо чимало, про жінок повідомлень значно менше, та чи означає це, що жінки страждають менше і роль їх у процесах миротворення не може бути значимою? Однозначно це не так. Саме про підвищення  ролі жінок у процесі миротворення  та покращення захисту постраждалих від конфлікту жінок, дітей та чоловіків говорили учасники тренінгу у Рівному.

«Коли я приїхала до Рівного, втікаючи від  обстрілів та руйнувань, деякі люди запитували мене, чи там справді війна. Я ображалася і не знала , що сказати. Сьогодні я бачу, як ви розумієте нас, як працює система допомоги і хочу сказати, що ситуація кардинально змінилася на краще» , – так висловилася учасниця тренінгу, яка очолює громадську організацію, членами якої є ВПО.

Учасники тренінгу – це представники закладів соціального захисту, центрів зайнятості, освіти, медицини, правозахисники, психологи. Обговорюючи питання допомоги людям, які постраждали від війни, виявляли проблемні зони в системі допомоги. В результаті напрацювали конкретні пропозиції по вдосконаленню. Працівники соціальної сфери пропонують підвищити розмір допомоги ВПО, проводити тренінги для спеціалістів, котрі працюють з постраждалими, з правових питань та психологічних аспектів спілкування,  правозахисники – працювати з суддями, щоб вони виносили самостійні рішення у справах, які не мали аналогів, психологи пропонують проводити просвітницьку роботу  про важливість психологічної підтримки та удосконалити спеціалізовану підготовку психологів для роботи з постраждалими від конфлікту.

 

Тетяна Мельник, координаторка проекту «Мир та безпека в Україні зусиллями жіночих громад» ГО «Центр «Чайка», за підтримки МБФ «Укранський жіночий фонд».

 


   

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Види когнітивних спотворень та їхній вплив — на тренінгу про психологічну безпеку журналістів

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?