Системність та співпраця: успішний приклад проведення локального аналізу у Сєвєродонецьку

Практикою доведено: втілення ініціатив та планування успішного розвитку громади ефективне тільки за активної участі мешканців громади, а також їх взаємодії з органами місцевого врядування. Саме ...

Додано:
doo.cvu

image_6483441
Системність та співпраця: успішний приклад проведення локального аналізу у Сєвєродонецьку

Практикою доведено: втілення ініціатив та планування успішного розвитку громади ефективне тільки за активної участі мешканців громади, а також їх взаємодії з органами місцевого врядування. Саме врахування думок та поглядів мешканців на вирішення існуючих проблем у громаді, а також синергійна міжсекторальна співпраця стає потужною платформою для вирішення суперечливих питань.

Для виявлення та вивчення нагальних потреб є дієвий інструмент – локальний аналіз. Проєкт «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах», що реалізується спілкою «Громадські ініціативи України» у партнерстві з організацією «Точка доступу» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, перейшов до найвідповідальнішого етапу — проведення локального аналізу в громадах.

Дослідження локальних проблем у Сєвєродонецьку.

Команда організації «БФ Реалізації ідей» успішно реалізувала міні-ініціативу «Локальний аналіз умов проживання, пересування та дозвілля мешканців кварталу № 61 м. Сєвєродонецька» – «Безпечний квартал».

Основана мета — дослідження стану інфраструктури, безпеки, комфорту, дозвілля та умов для занять фізичною культурою у мікрорайоні. Для проведення локального аналізу ініціативна група, до якої увійшли активні мешканці міста, обрали метод опитування. Задля отримання більш предметних та окреслених висновків щодо ситуації, яка наразі склалася у мікрорайоні міста, в опитуванні було запропоновано взяти участь молоді, учням шкіл, студентам, мамам з дітьми, а також іншим дорослим мешканцям району, які мали змогу висловити власні думки щодо стану інфраструктури.

Ініціативна група працювала за попереднім планом заходів, до окремих етапів якого увійшли:
Опитування мешканців кварталу методом інтерв’ю.
Опитування офлайн та онлайн у місцевій групі Facebook за допомогою гугл-форми.
Дослідницька прогулянка кварталом.
Опитування методом «Висячі питання» в школі та СНУ із залученням молоді.
Дослідницька прогулянка з представниками ініціативної групи та містянами на предмет фіксації небезпечних місць кварталу, дослідження стану доріг тощо.

Реалізуючи етап опитувань в режимі онлайн та офлайн, у тому числі методом інтерв’ю, мешканцям міста Сєвєродонецьк було поставлено 11 запитань, зокрема:
Що ви думаєте про стан доріг та тротуарів в вашому кварталі?
Який стан зовнішнього освітлення в вашому кварталі?
Чи відчуваєте ви себе в безпеці на вулиці в темний час доби?
Що ви думаєте про стан спортивного майданчику вашого кварталу?
Наскільки молодь задоволена відсутністю місць для дозвілля

Олена Агафонова, директорка «БФ Реалізації ідей» та представниця ініціативної групи з м. Сєвєродонецьк, окремо зазначила: «Ми проводили дослідження стану інфраструктури, безпеки, комфорту, дозвілля та умов для занять фізичною культурою в мікрорайоні за допомогою опитування, в якому взяли активну участь мешканці та молодь нашого міста. Опитування допомогло якнайширше розкрити наявні недоліки та проблеми, які потребують реконструкції та відновлення інфраструктури кварталу. Це стан доріг, а точніше їх повна відсутність, недостатня кількість освітлення, занехаяність та жахливий стан спортивного майданчика, бруд, який не прибирається та інше. Ми сподіваємось на співпрацю з міською владою, та впевнені, що разом зробимо наше місто кращим, сучасним та комфортним для всіх!».

Найближчим часом ініціативна група презентує результати локального аналізу у Сєвєродонецьку, на зустріч запрошено представників правоохоронних органів та ОМС, що у майбутньому сприятиме сумісному вирішенню окреслених проблем у громаді.

У висновку, приклад м. Сєвєродонецьк є наочним доказом того, що простий, але дієвий метод локального аналізу із залученням широкого кола представників місцевої влади, комунальних підприємств, громадськості та мешканців міста допомагає не тільки чітко окреслити проблему, а й зазначити найбільш оптимальні шляхи її вирішення.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади