TeslaCamp 2018: як 32 кВт*г зарядили енергетику України на рік вперед

1-2 вересня у Києві на відкритому повітрі відбувся табір енергетичних інновацій TeslaCamp. Учасники слухали виступи фахівців в галузі енергетики, знайомились з енергетичними розробками в демо-зоні та ...

Додано:
Julia Fedotovskyh

40439236_10155822546597475_8097800639175720960_n
TeslaCamp 2018: як 32 кВт*г зарядили енергетику України на рік вперед

1-2 вересня у Києві на відкритому повітрі відбувся табір енергетичних інновацій TeslaCamp. Учасники слухали виступи фахівців в галузі енергетики, знайомились з енергетичними розробками в демо-зоні та відпочивали на території табору, який на 100% живився енергією сонця.

TeslaCamp визначна подія в сфері енергетики в Україні, яка проводиться в форматі infotainment (мікс навчання та розважальної програми) ГО “Greencubator”. Учасники мають змогу не лише дізнатися про ключові тренди, які чекають на нас в галузі енергетики в найближчі роки, але і відпочити на природі. Цього року табір відбувався вп’яте, а деякі його учасники прожили 3 дні в наметовому містечку на березі Дніпра.

TeslaCamp 2018 в цифрах:

  • 206 учасників, 6 тематичних блоків, 20 спікерів, 13 волонтерів;
  • 16 спонсорів та партнерів, які зробили цей захід можливим;
  • 8 команд-учасників національного фіналу найбільшого в світі конкурсу “зелених” ідей Climate Launchpad і 3 переможці;
  • 3 сонячні станції, які живили табір протягом всього заходу. Станціями згенеровано 32,3 кВт*г електроенергії; втрати згенерованої енергії по мережі в середньому склали 2% (приблизно в 10 разів менше, ніж аналогічний показник традиційної мережі).

Андрій Зінченко, керівник та співзасновник TeslaCamp: “Ми задоволені результатами цьогорічного кемпу, адже вже можемо говорити про рекордну кількість учасників за 5 років існування проекту. Також раді спостерігати тенденцію, коли TeslaCamp стає майданчиком для різних точок зору усіх сторін енергетичної сфери: бізнесу, органів влади, громадських організацій тощо”.

Відкривав TeslaCamp український національний фінал найбільшого в світі конкурсу “зелених” ідей Climate Launchpad. За його результатами восени представляти свої проекти на європейському фіналі в Единбурзі (Шотландія) будуть команди:

  • UGrid: рішення для простого розгортання мікромережі на основі класичних мереж, що включає в себе програмну та апаратну складові;
  • ТОКА: мережа електрозаправок, які можуть інтегруватися як у старі будівлі, так і в новобудови;
  • Stock-Factory: платформа для виробників та рітейлерів, яка допомагає оперативно продавати і передавати товари, строк придатності яких наближається до завершення, замість утилізації.

Лекційна частина була представлена 6 тематичними блоками, які розкривали теми енергетичної геополітики та енергонезалежності, регіонального досвіду з переходу на відновлювані джерела енергії (ВДЕ), майбутнього регулювання енергетики та нового дизайну ринку ВДЕ, а також адаптації енергетичної стратегії, яка має враховувати інтереси всіх гравців ринку.

Віталій Кушніров, Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції: “Ми раді брати участь в подіях формату TeslaCamp. Це дає можливість у невимушеній атмосфері на відкритому повітрі обговорити з провідними фахівцями енергетичної галузі питання розвитку технологій відновлюваної енергетики і, зокрема, питання енергетичного стратегічного розвитку та втілення “Енергостратегії 2035”.

Неабияку цікавість в учасників викликала демо-зона TeslaCamp 2018. Тут були представлені прототипи енергетичних розробок: бездротова розетка Meredot, установка з мотором Стірлінга, що видає енергію і тепло, яка живила літній душ на території кемпу, мікромережа табору із сонячних електростанцій, установка для варіння пива, що працює від сонячних батарей.

Юрій Фомічев, мер міста Славутич: “Особисто для мене участь в TeslaCamp це можливість поспілкуватися з фахівцями в сфері енергетики та поділитися досвідом втілення плану дій сталого енергетичного розвитку міста. Впевнені, що спілкування з фаховою аудиторією буде плідним і наш досвід можна буде масштабувати на інші міста  України”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я