Tolocar презентував інноваційні рішення на “Майстернях міст”

У серпні та вересні, мобільні майстерні Tolocar активно взяли участь у фестивалі «Майстерня Міста» у Львові, Києві та Житомирі, організованому командою проєкту GIZ «Інтегрований розвиток міст в ...

Додано:
Tolocar

2
Tolocar презентував інноваційні рішення на “Майстернях міст”

У серпні та вересні, мобільні майстерні Tolocar активно взяли участь у фестивалі «Майстерня Міста» у Львові, Києві та Житомирі, організованому командою проєкту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні II» та містами-партнерами.

Інноваційні рішення…  Майстерні просто неба… Та люди, об’єднані спільною ідеєю – створення та облаштування сучасних просторів взаємодії та локацій у містах. Все це – складові фестивалю «Майстерня Міста», який підтримали представники міської влади, активні члени громади та волонтери.

У Києві, завдяки мобільним майстерням Tolocar та партнеру Tolocar – Науково-мистецькій Платформі «Острів», кожен відвідувач фестивалю міг спробувати себе в ролі мейкера і, випробувати прості інструменти та інструкції, щоб здобути практичні мейкерські навички та надалі могти змінювати своє місто на краще.

1

У Львові оператори мобільних майстерень Tolocar, разом із волонтерами, долучилися до створення вуличних меблів та облаштування зон відпочинку. Мейкери разом із волонтерами виготовили мобільні зелені клумби з плитами для сидіння, використавши для цього перероблений пластик. Відтепер клумби стали функціональною прикрасою необлаштованих придорожніх ділянок. Такі інновації є прикладом тактичного урбанізму (підходу, що демонструє як доступні рішення можуть швидко змінювати вигляд міста і забезпечувати мешканців комфортними зонами відпочинку).

8

У Житомирі мейкери також реалізували сучасні ідеї тактичного урбанізму. Тут занедбана територія на околиці парку, завдяки Tolocar-операторам та волонтерам, перетворилася на затишний громадський простір. Завдяки цьому схил міста – «ожив» та містяни можуть споглядати панораму міста із новостворених вуличних меблів -лавок та гамаків.

4

7

За словами волонтерів – коли люди усвідомлюють скільки зусиль вкладається в створення таких зон відпочинку, то вони більше цінуються. Як зазначила волонтерка Віта: «Це круто, коли ти бачиш, як змінюється середовище. Щойно ми нанизували дерев’яні рейки на троси, а зараз тут зможуть сісти люди і відпочити».

2

3

Tака активність не лише розкрила практичні навички, а й подарувала відчуття причетності до перетворення міського простору, дозволяючи відчути себе частиною великої творчої команди.

6

Ще однією активністю фестивалю стала лекція-презентація діяльності мобільних майстерень Tolocar. Її відвідувачі дізналися, як облаштовуються громадські простори за допомогою мобільних майстерень і як їхня робота впливає на розвиток громад у складних умовах війни.

5

Таким чином, завдяки партнерству проєктів Tolocar та «Інтегрований розвиток міст в Україні II», мобільні майстерні стали своєрідною платформою для спільного творення міського простору на фестивалях «Майстерня Міста». Tolocar вкотре показав, що завдяки простим ідеям та об’єднанню зусиль можна досягати змін, працюючи над розвитком громад та покращуючи умови життя в містах вже сьогодні, без відкладення на потім.

#TOLOCAR – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини @bmz_bund і виконується GIZ у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами. 


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Чи може соціальне підприємництво відіграти роль у зміцненні сільських регіонів України?

Адвокаційна поїздка українських мерів у США для підтримки зеленої енергетики України

Молодь з 30 громад здобули навички адвокатування у межах проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Відкрито конкурси підпрограми МЕДІА “Креативна Європа” 2025

Як робота із експертним громадським сектором допомагає територіальним громадам ставати енергетично незалежними?