ТОП-10 думок Львівського медіафоруму-2016

Андрій Куликов, Громадське Радіо, Україна: Читаючи гасло цьогорічного Медіафоруму «Пояснюючи світ через медіа» я думаю, що час «Ч» для української журналістики триває. Так – пояснююЧи. Але чи ...

топ10_1
ТОП-10 думок Львівського медіафоруму-2016

Андрій Куликов, Громадське Радіо, Україна:

Читаючи гасло цьогорічного Медіафоруму «Пояснюючи світ через медіа» я думаю, що час «Ч» для української журналістики триває. Так – пояснююЧи. Але чи досить зрозуміло? Чи досить контрастно до тих пояснень, які суспільству пропонують інші інституції, що мають вплив на суспільну думку? Чи ми визначаємо предмет і тон обговорення? А Чи хапаємось за якісь сплески емоцій і хвилинного інтересу?

Не треба забувати, що поміж п’яти чи шести засадниЧих запитань журналістики запитання ЧОМУ починається на літеру Ч. Чесність, вЧасність, тоЧність – оце ті ознаки української журналістики, якими ми маємо оперувати.

Ян Томбінські, голова Представництва ЄС в Україні:

ЄС робить великий внесок до сучасного медіапейзажу України, до відкриття власників і бенефіціарів медіа. Це необхідно і для вас, і для нас. Бо ви – ті, хто допомагає міжнародній спільноті зрозуміти, що відбувається в Україні. Ми намагаємось боронити журналістів, коли бачимо якісь інституційні загрози, щоб праця могла бути виконана без загрози для вас.

Джеффрі Пайєтт, Надзвичайний і повноважний посол США в Україні:

Є велика шкода від відкриття інформації про професійних журналістів, що працювали на Донбасі. Це оприлюднення повинне бути засуджене. Такі дії людей привнесли розруху в можливість «спокійної» праці у зоні ризику.

Наталія Седлецька, Схеми, Україна:

Якими б не були наші критичні матеріали, все одно країна йде в перед. Журналісти-розслідувачі є також архітекторами нашої держави. Хто ми є в цьому процесі? Лідери думок, активісти, прокурори? Моя ідентифікація: я не активіст, не прокурор, я журналіст, а значить, моя місія – інформувати і чекати реакції. Головне – бути почутими і почуватися вільними від тиску медіавласників.

Борис Райтшустер, журналіст і письменник, Німеччина:

Сьогодні українці стараються будувати систему демократичних ЗМІ. У Німеччині все давно побудовано, але вони під впливом пропаганди стають все більш крихкі. Я вважаю, нам є чого вчитись один в одного

Томаш Фіала, Dragon Capital, Україна:

Ми як бізнесмени вважаємо, що без вільних і незалежних медіа в Україні не може розвиватись успішна демократія. Хотілося б, щоб і інші компанії підтримували та інвестували в незалежні медіа, бо це спосіб, який допоможе розвивати демократію та економіку. Це буде корисно для всіх.

Міхаіл Зигарь, Slon.ru, Росія:

Ми живемо у медіареальності, яка нагадує серіал «Гра престолів». Тільки білі ходаки-це журналісти, а нова реальність, яка наступає – це social media. Будь-яка людина у соцмережах більш ефективна, аніж традиційні журналісти, а держава скоро не зможе контролювати ЗМІ.

Гжегож Пєхота, Гарвардський університет, США:

40% журналістів в Європі – фрілансери, вони не працюють на певні медіа компанії. Наша робота змінюється внаслідок глобалізації і з’являються такі поняття, як платформи. Як Uber не володіє таксі, Skype не має жодниї інфраструктури, так само і платформи не мають офіційних журналістів.

Платформи прискорюють все, вони дають нам відкритий контент набагато швидше, аніж будь-який інший продукт. І переконують видавців закрити свої сайти і користуватись їхніми послугами.

Крейг ЛаМей, Північно-західний університет, США:

Якщо ми хочемо, щоб журналісти були етичними та амбітними, треба зрозуміти економіку нашого бізнесу. Тому якщо ви журналіст, то не є гріхом зрозуміти мислення маркетологів. Журналістика – це почесний бізнес.

Девід Гершенгорн, The New York Times, США:

Америка могла б повчитися в України. І цей урок називається “Володимир Путін”. Грати за правилами – це недолік. Якщо ви вирішили забрати Крим, то подумайте, що з вами зробить світ.

Генеральний партнер IV Lviv Media Forum — інвестиційна компанія Dragon Capital.

IV Lviv Media Forum відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, міжнародного проекту «MYMEDIA», Національного Фонду на підтримку Демократії (NED), Посольства США в Україні, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Посольства Великої Британії в Україні, проекту «У-МЕДІА» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк».

Організатори: ГО «Львівський медіафорум», Школа журналістики УКУ. За сприяння Львівської міської ради.

Ольга Клінова


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя

Проєктна діяльність, міжнародні партнерства та поточна робота: відбулася зустріч голів громад Кропивницького району

Голови громад Донеччини вивчають інструменти залучення додаткових ресурсів

Стратегії як інструменти сталого розвитку громад Кіровоградщини

Академія української преси розкриває секрети взаємодії зі штучним інтелектом

Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024