ТОП-10 «найдорожчих» рішень судів у 2017 році за невиконання нормативу на працевлаштування людей з інвалідністю

У 2017 році Фонд соціального захисту інвалідів (ФСЗІ) вимагав через суд стягнути з українських компаній близько 200 млн. гривень за 9-ма позовами через невиконання ними 4% квоти щодо працевлаштування ...

Додано:
Vitaliy Drobotun

ТОП 10 _найдорожчих_ рішень судів за 2017 рік
ТОП-10 «найдорожчих» рішень судів у 2017 році за невиконання нормативу на працевлаштування людей з інвалідністю

У 2017 році Фонд соціального захисту інвалідів (ФСЗІ) вимагав через суд стягнути з українських компаній близько 200 млн. гривень за 9-ма позовами через невиконання ними 4% квоти щодо працевлаштування людей з інвалідністю. Це «найдорожчі» судові справи Фонду. Однак суди відмовили у стягнені адміністративних санкцій. Лише один позов на суму більш ніж 10 мільйонів гривень був задоволений. Чому склалась така ситуація пояснює експерт Правозахисної організації «Права людини» Сергій Зубарський.

ТОП 10 рішень судів

Чому суди відмовляють у задоволенні позовів ФСЗІ про стягнення господарських санкцій за невиконання 4% квоти щодо працевлаштування людей з інвалідністю великими підприємствами?

Великі підприємства навчилися уникати санкцій за недотримання 4% квоти створюючи в штатному розкладі так звані «спеціальні робочі місця» для працівників з інвалідністю та інформуючи про наявність цих вакансій місцеву службу зайнятості. Тому суд розглядає такі дії як максимальне сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю. Адже формально вони виконали свій обов’язок по створенню робочого місця.

Як правило, більшість цих вакансій є низькооплачуваними, часто не на повну ставку. Так і з’являються сотні вакансій двірників, прибиральників, посудомийок, фасувальників на які люди просто не хочуть йти працювати та які роками не заповнюються.

Яким чином позов у 10 мільйонів гривень проти ТОВ «Метінвест-Промсервіс» був задоволений?

Насправді, дивним є не те що ФСЗІ програв 9 судових справ з найбільшими сумами позову, а те, що все-таки було стягнено штрафні санкції на суму позову, який перевищив 10 мільйонів гривень з ТОВ «Метінвест-Промсервіс». Скажу більше, в 2017 році суди розглянули 47 справ, де сума штрафних санкцій за невиконання 4% квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю складала більше 1 мільйон гривень, і лише одна справа була виграна та в одній справі проти Комунального підприємства “Київпастранс” суд задовольнив позов частково в розмірі 120 тисяч від загальної суми позову у 6 мільйонів гривень.

У тому, що «Метінвест-Промсервіс» змушений був сплатити санкції за рішенням суду вбачається недопрацювання юристів даної компанії. Вони хоч і створили «спеціальні робочі місця» для працівників з інвалідністю в кількості 4%, але пропонували вакансії на 0,1 ставки. Саме тому суд визнав «суто формальний підхід відповідача до виконання обов’язку щодо належного інформування центру зайнятості про наявність вільних місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, що, в свою чергу, свідчить про відсутність мети фактичного працевлаштування осіб з інвалідністю».

Cтаття була підготовлена за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю ГПО «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Після великої води: як відновлюється життя у Корабельному районі Херсона

USAID спорудив навчальний простір у Богданівці на Київщині, де російські війська зруйнували школу