Торецьке бюро правової допомоги на варті захисту прав осіб з інвалідністю

До Торецького бюро правової допомоги звернувся громадянин Л. і пояснив, що він є інвалідом ІІ групи, з 1991 року перебував на обліку у Головному управлінні пенсійного фонду України в Донецькій ...

ЛОГО
Торецьке бюро правової допомоги на варті захисту прав осіб з інвалідністю

До Торецького бюро правової допомоги звернувся громадянин Л. і пояснив, що він є інвалідом ІІ групи, з 1991 року перебував на обліку у Головному управлінні пенсійного фонду України в Донецькій області (Головне управління ПФУ) як отримувач пенсії відповідно до Закону України № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Закон № 2262). На підставі чинного законодавства був проведений перерахунок різниці між місячним розміром підвищенної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 року. Загальна сума доплати склала 53 385 грн. 04 коп. З травня 2018 року чоловік перейшов на пенсію за віком відповідно до вимог Закону України № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але під час переходу на інший вид пенсії Головне управління ПФУ не здійснило належну доплату.

Наказом центру від 28.08.2019 року № 1365-б на надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнту було уповноважено начальника відділу «Торецьке бюро правової допомоги» Світлану Казакову.

Фахівчиня бюро з метою вирішення питання по суті звернулася до Головного управління ПФУ з вимогою роз’яснити причини невиплати заборгованості клієнтові, на яку отримала відмову вмотивовану тим, що станом на дату виплати заборгованості чоловік отримує пенсію за віком, а саме за законом № 1058 та не перебуває на обліку Головного управління ПФУ, як отримувач пенсії за законом №2262.

Підготувавши адміністративний позов про визнання дій Головного управління ПФУ протиправними та забов’язання вчинити певні дії, фахівчиня акцентувала увагу на тому, що відповідно до статті 55 Закону № 2262 нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу ПФУ, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Водночас, в силу приписів статті 63 Закону № 2262 та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, позивач отримав право на перерахунок пенсії у січні 2016 року, вказане право не може бути обмежене нормативно-правовими актами, прийнятими пізніше, ніж таке право виникло. Тобто, оскільки клієнт отримав право на перерахунок пенсії у січні 2016 року, перехід на іншу пенсію з травня 2018 року не позбавляє його права на отримання заборгованості з пенсії, яка виникла внаслідок зазначеного перерахунку.

За результатами розгляду адміністративного позову Донецьким окружним адміністративним судом позовні вимоги були задоволені в повному обсязі.

Відповідач у добровільному порядку виконав рішення суду. Сума заборгованості у розмірі 53 385,04 грн була виплачена громадянину Л.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями звертайтесь до центрів з надання безоплатної правової допомоги.  Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я