У Львові відбувся тренінг “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг”
15-17 листопада у Львові відбувся тренінг “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг”, у рамках проекту "Попередження конфліктів у Південній Україні", який реалізується Центром ...
Додано:
Олександр Северин
15-17 листопада у Львові відбувся тренінг “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг”, у рамках проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні“, який реалізується Центром близькосхідних досліджень (AMES) у партнерстві з Українським Католицьким Університетом та за підтримки National Endowment for Democracy. Організатори зібрали громадських активістів та соціальних працівників з Запоріжжя та Херсонщини, які прагнуть покращити доступність та якість соціальних послуг у своїх громадах.
На початку тренінгу соціальний психолог Дмитро Звонок провів презентацію попередніх результатів дослідження людської безпеки (Human Security), яке проходило в громадах півдня Запорізької та Херсонської областей. Презентовані дані надали учасникам можливість побачити зміни в громадах у порівнянні попередніми хвилями опитувань.
Надалі 4-х годинний тренінг “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг” провели Ірина Криницька (кандидат соціологічних наук, доцент кафедри педагогіки та соціальної роботи УКУ) та Світлана Стельмах (кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету наук про здоров’я УКУ). Тренінг розкрив питання, що таке соціальні послуги, навіщо вони громаді, та дозволив детальніше виявити потреби у соціальних послугах інших громад. Попри обумовлену передусім розмірами громад різницю, основні напрямки розвитку соціальних послуг співпадають як в маленьких так і в великих громадах, що створює можливості і потребу у співпраці.
Другого дня відбулася лекція “Позитивний досвід громад у створенні соціальних послуг”, проведена Аллою Горбач (директор Львівського міського центру соціальних служб «Між нами») та Христиною Яцушко (голова відділу надання соціальних послуг та організаційного забезпечення Жовтанецької сільської ради). Лекція справила дуже позитивне враження та, за відгуками, по-справжньому надихнула учасників та учасниць. Відразу після кава-брейка відбулася дискусія про те як, позитивний досвід можна мультиплікувати у регіонах.
На останній день організатори залишили воркшоп “Посилюючи один одного. Формування спільної платформи: спільне бачення, спільні інтереси, спільна дія” та підбиття підсумків.
Судячи з відгуків учасників, вони отримали корисну і мотивуючу інформацію, побачили позитивні приклади роботи в соціальній сфері. І це спонукає їх з новими силами та ідеями повернутися до роботи в своїх громадах.
****
Подальші етапи річного циклу проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні” стануть продовження моніторингу людської безпеки, масштабне письмове опитування органів державної влади і місцевого самоврядування щодо релевантних показників, розробка, обговорення і подання суб’єктам владних повноважень рекомендацій щодо сприяння безпеці і розвитку українського півдня.
З запитаннями і пропозиціями співпраці
прохання звертатися до виконавчого директора AMES
Ігоря Семиволоса: [email protected]