Тренінги з народовладдя: кропивничани вчаться впливати на рішення влади

У Кропивницькому відбувся дводенний тренінг у якому взяли участь представники і представниці громадських організацій, які зацікавленні у мережуванні, налагодженні співпраці одне з одним та вивченні ...

IMG_1644
Тренінги з народовладдя: кропивничани вчаться впливати на рішення влади

У Кропивницькому відбувся дводенний тренінг у якому взяли участь представники і представниці громадських організацій, які зацікавленні у мережуванні, налагодженні співпраці одне з одним та вивченні інструментів народовладдя. Навчання організували представники ГО “Вектор впливу” у межах реалізації проєкту “Електронні петиції: кропивницький вимір”. Дізнавалися, що таке адвокація, як її ефективно спланувати, вивчали форми прямого народовладдя, зокрема, що таке електронні петиції, громадські слухання та ініціативи.

— Знання особливостей адвокаційної роботи і вміння застосовувати їх на практиці дозволяють громадськості досягати реальних сталих змін та робити свій внесок у покращення життя громади. Вміння працювати із формами прямої демократії допомагає  впливати на прийняття рішень з боку органів місцевого самоврядування. Ми вирішили реалізувати проєкт “Електронні петиції: кропивницький вимір” і навчити активістів бути більш ефективними у своїй діяльності, — розповідає комунікаційниця ГО “Вектор впливу”.

Адвокація – це цілеспрямований процес громадського впливу на місцеву, регіональну чи загальнодержавну політику (policy) з метою її удосконалення. Вона завжди тримає у фокусі уваги вирішення чітко окресленої соціальної проблеми, в тому числі тієї, яка перебуває виключно у компетенції органів виконавчої влади або місцевого самоврядування.  

— Зараз із командою ми готуємося до адвокаційної компанії щодо безбар’єрності, готовності міста Кропивницький до зустрічі із ветеранами. Отримані знання, щодо адвокації та взаємодії із владою у вирішенні соціальних питань є дуже необхідними, — розповідає голова БО БФ “Полк Святослава Хороброго” Яна Пшеніцина.

Одним із  потужних інструментів для впливу на місцеву та національну політику є електронні петиції, але вони ефективні тільки тоді,  коли їх використовують правильно та ефективно.

Як ефективно використовувати електронні петиції?

  1. Успішна петиція має чітко визначену мету. Опишіть проблему, її вплив на громадськість і запропонуйте конкретне рішення.
  2. Після створення петиції важливо активно залучати людей до її підписання. Використовуйте соціальні мережі, місцеві ЗМІ, громадські організації для поширення інформації про петицію.
  3. Об’єднання зусиль із іншими громадськими активістами та організаціями може допомогти залучити більше підписів і збільшити шанси на успішний розгляд петиції.
  4. Навіть після позитивного рішення влади, важливо контролювати виконання обіцянок. Вимагайте звітування про результати та продовжуйте активно брати участь у процесі реалізації рішень. 

По завершенню тренінгу учасники обмінялися контактами,  домовилися про співпрацю та допомогу одне одному у вирішенні актуальних соціальних питань.  

Цю діяльність організовано ГО “Вектор впливу”, за підтримки ГС “Мережа хабів громадянського суспільства України”. Проєкт спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом (в рамках проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства»).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Українське на полицях Херсонщини»: активісти запустили збір україномовних книг для деокупованої громади

ГО PRO WOMEN UA запустила подкаст «Сила впливу»: гендерна рівність та права жінок в умовах кризи

В Україні запустили міжнародний проєкт з пошуку роботи для українських фрілансерів

Два роки діяльності шкільних коворкінгів у Пирятинській громаді: юридичні аспекти

У Полтаві презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»

В Харкові презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»