Труднощі рукостискання: щира розмова про налагодження інтеркультурного діалогу

Днями в Києві відбулася дискусія «Спільна мова: культурні ініціативи як медіатори довіри», що організована Фундацією «Центр Сучасного Мистецтва» за участі менеджерів культури, що намагаються ...

STAN art group
Труднощі рукостискання: щира розмова про налагодження інтеркультурного діалогу

Днями в Києві відбулася дискусія «Спільна мова: культурні ініціативи як медіатори довіри», що організована Фундацією «Центр Сучасного Мистецтва» за участі менеджерів культури, що намагаються вирішувати проблеми відкинутих і марґіналізованих ідентичностей в Україні.

В рамках заходу громадський активіст та культурний іноватор Ярослав Мінкін презентував результати проекту з медіації «Інкубатор довіри» та деякі данні експрес-дослідження стереотипів по відношенню до етнічних та соціальних груп міста Кременчука.

Цю ініціативу було реалізовано громадською організацією «Культурний діалог» у партнерстві з Літературним угрупованням «СТАН» в 2014 – 2015 роках за сприяння управління культури та туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради та фінансової підтримки Представництва Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні й Інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція і розвиток».

«Нам часто здається, що ті труднощі й втрати, що пережили особисто ми – найстрашніші на всьому світі. Але сьогодні в Україні є люди, життя яких страшно собі уявити. В цьому залі присутній мій друг – активіст й вчений. Він – темношкірий переселенець з Донбасу. У нього дві батьківщині – Нігерія й Україна. І в обох цих країнах терористи знищують сотні людей.

Осарумен Давід Ізевбагун – не учасник політичного процесу, а просто жива людина. Але чомусь саме на його долю сьогодні випало так багато випробувань. Працюючи на кафедрі одного з луганських вишів він з дружиною та двохрічною дитиною опинився на території, що контролюється ЛНР. Сепаратисти встановили ГРАД прямо під вікнами його будинку. І кожну ніч він боявся що українська артилерія, у відповідь на хаотичний вогонь ГРАДу, зруйнує життя його родини. Чи зможе культура завтра відновити взаєморозуміння й примирити суспільство – питання до кожного з нас», – розповів в рамках своєї промови історію одного з вимушених переселенців Ярослав Мінкін.

Осарумен Давід Ізевбагун

Продовження розмови про вирішення проблеми відкинутих і марґіналізованих ідентичностей в Україні відбулося в прямому ефірі Громадського радіо, де Ярослав Мінкін (угрупування СТАН) і Анна Мєдвєдєва (ІЗОЛЯЦІЯ) розповіли про причини ізольованості та небезпеки іншування у культурному просторі.

В 2015 році Літературним угрупованням «СТАН» (Луганськ) спільно з ГО «Культурний діалог» (Кременчук) та низкою регіональних партнерів за підтримки фонду National Endowment for Democracy розпочато проект «Сприяння діалогу і примиренню в регіонах України», спрямований на розвиток міжкультурного діалогу та примирення на регіональному рівні. Дії проекту включають в себе проведення дослідження та руйнування найбільш поширених стереотипів про людей з Донбасу в областях, які мають високу концентрацію вимушених переселенців (IDP).

Дії в рамках проекту відбудуться в 10 великих містах України, де планується:
– проведення інтерактивного експрес-дослідження щодо виявлення стереотипів по відношенню до вимушених переселенців;
– моніторинг регіональних ЗМІ щодо поширення матеріалів, формуючих негативні стереотипи про переселенців з окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму;
– проведення тренінгів для менеджерів культури, педагогів та громадських активістів щодо опанування ефективними технологіями розвінчання міфів та руйнування стереотипів у суспільстві по відношенню до національних, релігійних та соціальних груп.

За результатами дослідницького проекту буде створено загальноукраїнський аналітичний звіт та розроблено ефективні методики щодо руйнування стереотипів по відношенню до вимушених переселенців.

Автор : STAN art group


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новобілоуська громада розробила План свого відновлення

Як відновлюється культурне життя в Новобілоуській громаді на Чернігівщині

Для прокурорів розробили три дистанційні курси у сфері кримінального правосуддя

Батьки за Україну без тютюну та нікотину: лідери думок закликають захистити дітей від тютюнової епідемії

ZDOROVI долучились до обговорення викликів медичної системи в умовах війни на Форумі власників та керівників медичного бізнесу

В Україні вперше утеплять багатоквартирний будинок екоматеріалами за естонською технологією