Три парламентські політичні сили покривають політичну корупцію

Уже понад місяць активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під контролем" моніторять роботу місцевих ради по всій Україні. Після презентації 15 червня руху в Києві всім парламентським ...

Под Контролем - Лого
Три парламентські політичні сили покривають політичну корупцію

Уже понад місяць активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” моніторять роботу місцевих ради по всій Україні. Після презентації 15 червня руху в Києві всім парламентським політичним партіям був запропонований меморандум, основним меседжем якого є те, що партії повинні позбавляти мандату депутатів своїх фракцій, помічених у корупції. Однак, 3 партії, представлені у Верховній Раді України, не підписали такий меморандум.

Політичні патрії “Об’єднання “Самопоміч”, ВО “Батьківщина” та Радикальна Партія Олега Ляшка проігнорували запропоновані їм меморандуми. Натомість представники БПП “Солідарність” та партії “Відродження” зголосились до підписання і домовились провести в середині липняспільний форум. Очікується, що темою форуму буде державне фінансування партій, закон про яке набув чинності з 1 липня цього року.

Варто зазначити, що в Івано-Франківску, в рамках діяльності проекту, активістам вдалось досягнути домовленостей про співпрацю з представниками місцевої партії “Об’єднання “Самопоміч”, міськими “УКРОПом” та БПП “Солідарність”. Депутати Івано-Франківської міської ради від цих партій ознайомились з методологією моніторингу і визначення політиної корупції в місцевих радах, та погодилис на співпрацю з активістами.

Наразі до коаліції Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” входить більше 70 громадських організацій, які моніторять діяльність 330 місцевих рад. Метою руху активісти визначили лобіювання використання імперативного мандату до тих депутатів, які “спіймані” на факті політичної корупції в процесі діяльності експертів, активістів, журналістів та юристів.

Фігуранти політичної корупції визначаються за п’ятьма критеріями: прозорість та підзвітність, відкритість, наявність корупційних ризиків у роботі місцевої ради, політична корупція та конфлікт інтересів. Вони базуються на засадах нового антикорупційного законодавства


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення