Триває онлайн Школа проєктного менеджменту
Розвиток держави та територіальних громад в демократичних умовах неможливий без розвитку інституцій громадянського суспільства. Останні декілька років громадські організації, як об'єднання громадян ...
Розвиток держави та територіальних громад в демократичних умовах неможливий без розвитку інституцій громадянського суспільства. Останні декілька років громадські організації, як об’єднання громадян за інтересами, почали активно створюватися в громадах (містах, селищах, селах) як прояв демократизації суспільства. Новостворені ГО та представники ініціативних груп потребують знань та навичок щодо налагодження діяльності та забезпечення сталості.
Зважаючи на актуальність питання підвищення рівня знань з питань проєктного менеджменту для представників громадських організацій, ПОБФ «Фондом розвитку громад «Ініціатива» реалізується проєкт «Через підвищення потенціалу місцевих громадських організацій – до розвитку громад. Онлайн Школа проєктного менеджменту».
Мета Школи – підвищення організаційної спроможності неурядових громадських організацій, сприяння сталості їх діяльності, підвищенню фінансової стабільності та налагодженню комунікації задля розвитку громад.
Проєкт впроваджується для представників громадських організацій та ініціативних груп в пілотних громадах Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської та Луганської областей з червня 2020 р. до січня 2021 року.
Школа проєктного менеджменту – це платформа для навчання, обміну досвідом, налагодження зв’язків з ГО з різних громад та регіонів.
Формат роботи Школи передбачає не лише тренінгові зустрічі, але й групові та індивідуальні консультації від тренерів та тренерок Фонду, участь у майстер-класах, обговореннях та робота з шаблонами документів, що сприятимуть сталому розвитку ГО.
У Школі проєктного менеджменту вже завершилось 5 модулів: «Стратегічне планування для ГО», «Проєктний менеджмент», «Управління комунікаціями та звꞋязки з громадськістю», «Управління фінансами ГО» та «Мистецтво фандрайзингу».
Серед ключових питань, які піднімалися на заходах, варто назвати наступні:
- що таке стратегічне планування та навіщо воно громадським організаціям; які його принципи, етапи, компоненти; кого треба долучати до планування розвитку ГО; тонкощі розробки стратегії;
- як застосувати проєктний менеджмент в діяльності ГО; чи необхідно розробляти політики та процедури ГО; як посилити спроможність ГО та ініціативних груп при підготовці якісних проєктних заявок;
- які нюанси визначення цільової аудиторії діяльності ГО; для чого потрібна комунікаційна стратегія та комунікаційний план; як сформувати індивідуальні комунікаційні цілі;
- як формувати бюджет, облікову політику, вести податкову та фінансову звітність ГО;
- які складові, об’єкти та суб’єкти, завдання і принципи фандрайзингу…
Це лише короткий перелік тих питань, які були обговорені під час зустрічей та консультацій.
Участь у Школі проєктного менеджменту – це унікальна можливість для ГО та ініціативних груп, що прагнуть розвитку, отримати знання, консультаційний супровід, поради колег, створити мережі ГО, що діють в різних регіонах тощо.
Для довідки:
Проєкт впроваджується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.