Триває робота над першим документальним серіалом про українських науковиць

INSCIENCE запускає новий проєкт “Науковиці”, серію документальних відео про чотирьох українських жінок у науці. Це коротке road-movie світом науки, від нейробіології до дослідження китів та вивчення ...

Додано:
INSCIENCE

науковиці 1920
Триває робота над першим документальним серіалом про українських науковиць

INSCIENCE запускає новий проєкт “Науковиці”, серію документальних відео про чотирьох українських жінок у науці. Це коротке road-movie світом науки, від нейробіології до дослідження китів та вивчення внутрішніх хвиль океану, від Києва до Антарктиди. Відеоісторії надихатимуть дівчат обирати наукові спеціальності для навчання та кар’єри. 

Лише 23% абітурієнток обирають STEM спеціальності, згідно з дослідженням. Одна з причин: дівчата бачать замало рольових моделей успішних жінок для наслідування у галузі науки та наукового підприємництва. 

«Українські науковиці – це справжні супергероїні нашого часу. У циклі відео ми хотіли розкрити їхні особисті та професійні історії. Показати світу, як це – вирощувати “маленькі мізки” в лабораторії, щоб дослідити генетичні хвороби, або ж 18 місяців жити на станції в Антарктиці й спостерігати за китами й морськими котиками. Кожен має побачити ці відеоісторії, щоб усвідомити, наскільки часом складною, але вкрай важливою та захопливою є робота українських науковиць», — пояснює Анна Орєхова, співзасновниця та партнерка організації INSCIENCE, яка популяризує науку та підвищує її цінність для суспільства, бізнесу, держави.

«Що таке закохатись в науку, коли тобі 15? Що таке бути на роздоріжжі, коли історію про науку пишуть чоловіки? У центрі проєкту — школярка Маша, яка рушає досліджувати нейробіологію, математику, зоологію та біологію. А ще — говорити про стереотипи, скляну стелю та що таке — girls rock in science. Її рольові моделі — Віра, Марина, Оксана та Катя — українські науковиці, дослідниці та докторки наук! «Науковиці» — це розмова зі старшою сестрою, яка своїм прикладом доводить: «У тебе все вийде». Коли тобі 15, дуже потрібна така старша сестра», — розповідає режисерка Юлія Кочетова. Героїні фільму — це:

  • Віра Єфремова, нейробіологиня, яка вирощує мозкові органоїди. Мета Віри — своєю роботою допомогти дітям із генетичними хворобами, що викликають часті епілепсії;
  • Марина Шквиря, зоологиня, яка вивчає великих хижаків. Марина є головною зоологинею Київського зоопарку та співзасновницею притулку для ведмедів “Біла скеля”;
  • Катерина Терлецька, математикиня, досліджує внутрішні хвилі океану, курує напрямок математики в Малій академії наук. Її дослідження можуть пояснити феномен Лохнеського чудовиська, а також роль океану у зміні клімату;
  • Оксана Савенко, морська біологиня, вивчає китів, дельфінів, тюленів. Оксана є першою і єдиною науковицею в Україні, яка вдруге бере участь у цілорічній експедиції на станції “Академік Вернадський” в Антарктиці.

Із середини жовтня серія документальних відео “Науковиці” буде доступною онлайн. Протягом вересня-жовтня в Києві відбудуться зустрічі українських науковиць та дівчат, які цікавляться наукою та хочуть робити кар’єру в STEM. 

 

Серія документальних відео “Науковиці” створюється за підтримки Українського культурного фонду. Генеральний партнер — компанія MacPaw. Технічний партнер — Front Pictures.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона