Триває розробка сценаріїв впровадження Статутів Сновської та Менської ОТГ
Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії продовжує роботу по залученню громадян до участі в проведенні реформ освіти й місцевого самоврядування задля зміцнення потенціалу місцевих ...
Додано:
Nataliya Drozd
Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії продовжує роботу по залученню громадян до участі в проведенні реформ освіти й місцевого самоврядування задля зміцнення потенціалу місцевих громад.
Як показав досвід громад «першої хвилі», вони стикнулись з багатьма викликами саме в питаннях управління освітою. Зокрема, великі відстані між селами і низька якість доріг, чимала кількість малокомплектних шкіл, застаріла і неекономна архітектура шкільних будівель, потенційне соціальне напруження серед вчителів через майбутнє закриття шкіл, стереотип – закриють школу – зникне село та викладання багатьох предметів одним вчителем. Сьогоднішня практика роботи об’єднаних громад демонструє, що питання якості освіти наразі є в центрі серйозних дискусій з вчителями, батьками, місцевими депутатами та іншими зацікавленими сторонами.
Протягом червня – вересня 2018 року в Сновській та Менській об’єднаних територіальних громад Чернігівської області було зібрано дані для розробки сценаріїв оптимізації закладів освіти: статистичну інформацію про кількість класів та учнів, демографічну ситуацію, якість надання освітніх послуг, кадрове забезпечення, фінансування галузі, матеріально-технічну базу, приміщення закладів загальної середньої освіти та іншу інформацію, яка має важливе значення для функціонування освітньої галузі в ОТГ.
Відбулися інформаційні зустрічі з питань розвитку шкільної мережі та участі активних громадян Сновської та Менської ОТГ у вирішенні проблем місцевих громад.
Також за цей період були розроблені Статути Сновської та Менської об’єднаних територіальних громад.
Статут Сновської ОТГ вже затверджений на сесії міськради. Статут Менської ОТГ знаходиться на стадії обговорення, після завершення якої буде винесений на затвердження сесії.
Метою проекту «Управління конфліктом в громадах для якісних змін», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є діалог і залучення громадян до участі в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.