Центри зайнятості Чернігівщини сприятимуть трудовим правам жінок-переселенців
17-18 лютого 2016 року відбувся тренінг «Гендерна рівність у сфері трудових відносин в Україні, особливості дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» для працівників районних центрів ...
Додано:
Viktor Tarasov
17-18 лютого 2016 року відбувся тренінг «Гендерна рівність у сфері трудових відносин в Україні, особливості дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» для працівників районних центрів зайнятості та громадських активістів Чернігівської області.
Тренінг організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Чернігівського обласного центру зайнятості. Тренерами заходу виступили представники Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» – Марина Легенька та Катерина Бороздіна.
Тренери зазначали, що внутрішньо переміщені особи часто відчувають на собі прояви дискримінації на ринку праці, обмежені в можливостях працевлаштування, позбавлені державної підтримки та пільгових умов кредитування для започаткування власної справи, обмежені в доступі до інформації про такі можливості.
Особливо це стосується жінок-переселенців. В нових умовах їм адаптуватися набагато важче ніж чоловікам через упереджене ставлення до них як до переселенців та ще й через «стандартні» прояви гендерної дискримінації. Як правило, жінці, а тим більше жінці-переселенцю, важче влаштуватися на роботу, важче отримати рівну з чоловіком заробітну плату, важче отримати кредит в банку на розвиток власної справи тощо.
Проведений тренінг навчив працівників центрів зайнятості, громадських активістів, які працюють з жінками-переселенцями, мотивації та додаткових знань як жінці ВПО розпочати власну справу та як захистити свої трудові права, щоб зробити їхню допомогу у цій категорії ще ефективнішою.
Даний захід має на меті сприяти жінкам-переселенцям в соціальній мобілізації та бізнесовій активності, покращити їх правову та економічну поінформованість та грамотність.
Захід проводився в рамках проекту «Просування прав жінок ВПО шляхом створення Регіональних консультаційних центрів як ефективних засобів подолання гендерної дискримінації», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив у 4 пілотних регіонах України (Чернігівська, Хмельницька, Миколаївська та Івано-Франківська області).