Цікаво та різноманітно: громади Харківщини відзначили День культурного розмаїття

Культурне розмаїття є значущим чинником для повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя – як у світі в цілому, так і в кожній громаді.Саме тому до Всесвітнього дня ...

Додано:
kobzar

348559135_634922811478483_6161869047779699595_n
Цікаво та різноманітно: громади Харківщини відзначили День культурного розмаїття

Культурне розмаїття є значущим чинником для повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя – як у світі в цілому, так і в кожній громаді.

Саме тому до Всесвітнього дня культурного розмаїття для діалогу та розвитку на Харківщині командами проєкту «Всі різні – всі свої» були проведені нестандартні та цікаві заходи.

Так, у Лозівській громаді, у Краснопавлівському ліцеї для старшокласників організували вікторину «Захист прав і основних свобод людини» та імпровізований виступ «Про нерівності між людьми». А в Молодіжному просторі Stream, що діє на базі Панютинського ліцею, юнакам та дівчатам запропонували переглянути документальну стрічку з репертуару кіноклубів Docudays UA «Боротьба Джамали», що розповідає про життя співачки Джамали та її родини через призму трагедії кримськотатарського народу.

Так само документальне кіно взяли за основу для обговорення в Освітньо-молодіжному просторі «Крок» Слобожанської громади. Молодь запросили на фільм «Моя щаслива непроста родина» – про 3-х дівчат різного віку з Нідерландів та їхні сім’ї, що будують благополучне життя на принципах поваги й діалогу.

У Височанській громаді, активісти/ки Молодіжного центру High зібрали у селищі Покотилівка молодь з 3-х населених пунктів на токшоу «Діалог», спрямоване на оволодіння навичками перефразування та активного слухання. Для організації заходу використали покрокову методику з посібника для молоді «Всі різні – всі свої» (доступний для завантаження).

Як зауважила керівниця проєкту «Всі різні – всі свої» Анастасія Матвієнко, сучасна українська молодь готова і хоче досліджувати культурне різноманіття у країні та у своїх громадах. Завзято бере участь у діалогових ініціативах. Організовує власні події, які дають можливість усвідомити цінність культурного різноманіття. До речі, до Дня культурного розмаїття активно долучилися волонтери/ки проєкту у багатьох регіонах України.

Проєкт «Всі різні – всі свої» направлений на розвиток спроможності молоді просувати толерантність і повагу до різноманіття та розбудовувати соціальну згуртованість у своїх громадах. Впроваджується програмою «Мріємо та діємо» (IREX) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Довідково: Генеральна Асамблея ООН у грудні 2002 року в резолюції 57/249 «Культура і розвиток» ухвалила проголосити 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. І запропонувала всім державам-членам, державним і недержавним органам, неурядовим організаціям інформувати цього дня громадськість про цінність і важливість розмаїття культур та сприяти усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності. Цей день був започаткований у пам’ять руйнування талібами статуй Будди в Афганістані в 2001 році. 

На фото: по завершенні заходу в Молодіжному просторі Stream Лозівської громади.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби