Тимчасова слідча комісія повинна продовжувати розслідування нападів на громадських активістів

У зв'язку із закінченням мандату Тимчасової слідчої комісії в Україні для розслідування безкарності за насильство проти громадських активістів в країні, організація Freedom House виступила з такою ...

freedom house
Тимчасова слідча комісія повинна продовжувати розслідування нападів на громадських активістів

У зв’язку із закінченням мандату Тимчасової слідчої комісії в Україні для розслідування безкарності за насильство проти громадських активістів в країні, організація Freedom House виступила з такою заявою:

«Ми закликаємо Верховну Раду (Парламент) продовжити мандат Тимчасової слідчої комісії, щоб визначити мотиви, які стоять за постійними проявами насильства проти громадських активістів та дати оцінку реакції правоохоронних органів країни. До цих пір правоохоронні органи не змогли забезпечити правосуддя для постраждалих», – сказав Марк Берендт, директор програм Євразії Freedom House.

«Створення комісії було важливим кроком на шляху до припинення безкарності, якою користуються правопорушники, винні у тривожному зростанні насильства, яке ми спостерігали у 2018 році. Незважаючи на те, що робота Комісії принесла вагомі результати і значною мірою посприяла активнішому розслідуванню нападів правоохоронними органами, вона не змогла повністю виконати свою місію у тримісячний строк.

Довідкова інформація:

Після значного тиску з боку українського громадянського суспільства, Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію депутатів Ради для розслідування більше 50 нападів на громадських активістів, зареєстрованих у 2018 році. Тримісячний термін повноважень комісії сплив 6 лютого.

Протягом цього короткого мандату, комісія розслідувала обставини атак на п’ятьох відомих активістів, включно з нападом на антикорупційну активістку Катерину Гандзюк, яку було облито сірчаною кислотою і яка померла внаслідок отриманих опіків у листопаді 2018 року. Члени комісії також розслідували підозрілі обставини смерті Миколи Бичка, екологічного активіста з Харківської області, який помер у червні 2018 року. Комісія вимагала від слідчих інформацію про 53 інші справи і провела два слухання за межами Києва. Проте, хоча її мандат був активним, Комісія не змогла повністю встановити причини насильства та подальшої слабкої реакції правоохоронних органів. Такий низький рівень реакції в результаті сприяв майже повній безкарності винних у нападах.

Відповідно до Рейтингів «Свобода в світі 2019» та «Свобода в мережі 2018» Україна визнана частково вільною країною.

 

Оригінал статті: тут.

 

Джерело: Freedom House.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку