У 90 містах та селах України працюють пришкільні мовні табори GoCamps

З 6 по 24 червня у 90 містах та селах України проходять пришкільні мовні табори GoCamps, започатковані громадською організацією GoGlobal. У цих таборах вивчати та практикувати англійську дітям ...

go camps 2016
У 90 містах та селах України працюють пришкільні мовні табори GoCamps

З 6 по 24 червня у 90 містах та селах України проходять пришкільні мовні табори GoCamps, започатковані громадською організацією GoGlobal. У цих таборах вивчати та практикувати англійську дітям допомагають іноземні волонтери з 38 країн світу.

Вивчають англійську у пришкільних мовних таборах GoCamps учні 126 шкіл по всій Україні, які пройшли конкурс та відповідну підготовку вчителів. При відборі шкіл ініціатори програми зосередилися на маленьких містечках та селах, де діти мають менше можливостей спілкуватися з іноземцями. 80% таборів GoCamps проходять у містечках та селах і лише 20% – в обласних центрах.

Мовні табори GoCamps зосереджені на вивченні англійської мови через спілкування та ігри. Основним завданням проекту є показати дітям, що вивчення мов — це легко і просто, а літній табір може бути веселим та яскравим. Вчителі англійської мови, які курують таборами у школах, пройшли попередню підготовку на тренінгах, організованих громадською організацією GoGlobal спільно з Посольством Сполучених Штатів Америки. Професор Орегонського університету Леслі Опп-Бекмен та запрошені тренери від Посольства США Сенека Райан і Кевін МакКоуі передали вчителям ефективні методики проведення мовних таборів.

Іноземні волонтери, що допомагають вчителям проводити табори, у свою чергу також пройшли навчання під час Школи вожатих, що проходила 1-4 червня. Координатор проекту GoCamps Любов Залюбовська та тренер Британського мовного табору DEC camp Ольга Денисова передали волонтерам знання щодо особливостей роботи з дітьми, дитячої психології та поділилися цікавими методиками.

Особливу увагу в таборах звертають на практикування розмовної англійської мови. Допомагають у цьому дітям волонтери із 38 країн світу, які за власний кошт прилетіли в Україну, щоб познайомитись із українською культурою й показати свою культуру Україні. У мовних пришкільних таборах беруть участь 117 волонтерів із 38-и країн світу, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Швейцарія, Мексика, Іспанія, Бразилія, Австралія та інші.

Для багатьох волонтерів Україна відкривається з нового боку, оскільки вони мають можливість подивитись на неї зсередини. “В мене немає слів, щоб описати цей неймовірний досвід. Я провів увесь день, спілкуючись з дітьми на найрізноманітніші теми, й мене запросили у кожну родину на вечерю,” – поділився враженнями перших днів у таборі Лоуренс Сонен з Нідерландів, що волонтерить у Харкові. “В один момент я відчув Східну Україну, яка насправді не так вже й відрізняється від Європи з точки зору менталітету та цінностей ” – додав він.

Волонтери працюватимуть у таборах разом із вчителями протягом наступних тижнів і матимуть нагоду ближче познайомитися з дітьми та їхніми сім’ями, у яких вони й проживають. Переважна більшість шкіл (80%), де проходять табори GoCamps, знаходяться у селах та містечках України, де подекуди діти та вчителі ніколи в житті не спілкувались з іноземцями. Приїзд волонтера – це можливість не лише попрактикувати англійську, але й познайомитись із абсолютно новою людиною, передати через неї українську культуру світові.

Табори GoCamps ініціювала громадська організація GoGlobal в рамках Року англійської мови в Україні. Підтримали проект Адміністрація Президента України, Міністерство освіти та науки України, Посольство Сполучених Штатів Америки, Міжнародна платформа Aiesec, компанія Microsoft, компанія Київстар, Укрзалізниця, Міжнародний аеропорт «Бориспіль», видавництво «Розумники», група компаній DEC Group, компанія Манорм.

Джерело: GoGlobal.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи