У Баранівській ОТГ відбувся фестиваль «Риб-Фест Смолка»
У Баранівській ОТГ народжується традиція, що об'єднує дедалі більше людей – поєднувати із відзначенням дня Івана Купала святкування Дня рибака. Цього року 6 липня вдруге відбувся фестиваль «Риб-Фест ...
Додано:
powerreform
У Баранівській ОТГ народжується традиція, що об’єднує дедалі більше людей – поєднувати із відзначенням дня Івана Купала святкування Дня рибака. Цього року 6 липня вдруге відбувся фестиваль «Риб-Фест Смолка», який об’єднав ці дві події.
Уже о 6:00 на березі річки Смолка (водойми кооперативу «Смолка 2017») у селі Іванівка зібралися 19 рибальських команд із різних населених пунктів громади. Вони взяли участь у першому конкурсі фестивалю – змагання зі спортивної риболовлі. П’ять годин ловлі риби визначили переможців у декількох номінаціях – найбільший вилов риби, найбільший сімейний вилов риби, найбільша впіймана риба, найстарший та наймолодший рибалка.
«Такий захід сприяє об’єднанню рибалок, популяризації кооперативу, риболовного спорту та пропагує активний відпочинок на природі», – каже керівник кооперативу Сергій Нестерук.
Під час фестивалю тривали виступи місцевих колективів, ярмарок майстрів та конкурси на найкреативніший плаваючий засіб, найоригінальнішу рибну страву, найсмачнішу першу страву з риби та найкреативнішу презентацію страви.
А діти з величезним задоволенням брали участь у майстер-класі, який ініціював та провів Інститут громадянського суспільства. У наметах панувала творча та дружня атмосфера завдяки майстрині Наталі Савицькій та її помічницям Марії Пелипенко та Ользі Ткачук, які з великою любов’ю допомагали дітям майструвати оригінальні вироби. Дівчатка створювали обручі та шпильки для волосся, а хлопчики – розвиваючі іграшки. Діти самі вибирали поєднання кольорів та декоративні елементи для виробів, тому в кожного він виходив неповторним і ексклюзивним.
Запланований годинний майстер-клас перетворився на чотирьохгодинний, який завершився тільки тому, що закінчилися всі заготовки для виробів. Така кропітка, але цікава робота розвиває у дітей старанність, терплячість, посидючість, вміння концентруватися та вселяє віру в себе та свої вміння.
«Найбільшою нагородою для нас були задоволені своїми виробами діти та їхні 43 «дякую» і «а можна ми прийдемо ще», – поділилася Ольга Ткачук.
Під час фестивалю гості мали можливість на ярмарку побачити вирощену учнями в теплиці Баранівського МРЦ розсаду квітів та прянощів (базилік трьох видів, чебрець, м’яту, квіти). Кожен за бажанням міг підтримати дітей та функціонування шкільної теплиці коштами для закупівлі насіння і ґрунту, натомість отримавши рослини «в подарунок».
Першими підтримали дітей Влад та Катерина з Новоград-Волинського, в яких виявилась легка рука. Усі рослини були роздані, а усі кошти передані як благодійний внесок на теплицю.
«Окрім сучасного обладнання для коворкінгів та встановлення теплиці, ми закупили в рамках проекту “Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ” три намети саме для проведення виїзних майстер-класів та ярмарків, щоб розповідати та показувати мешканцям та гостям громади можливості коворкінгів. Саме на майстер-класах ми вчимо школярів виготовляти різні вироби своїми руками. Хтозна, може колись вони на цьому почнуть заробляти, тим паче, що у дітей тепер є всі можливості для цього», – сказав Іван Савицький, координатор третього компоненту Проєкту, який виконується Інститутом громадянського суспільства.
Майстер-клас був безкоштовними і кожен учасник забрав виготовлені своїми руками речі додому.
Сподіваємося, що подібні виїзні майстер-класи та ярмарки стануть традиційними в громаді під час проведення різноманітних свят та заходів, а влітку їх особливо багато.
Яскравим видався конкурс міні-міс «Золота рибка», бо таким його зробили 10 неймовірних учасниць віком від 6 до 10 років. Конкурс проводився у три етапи: представлення свого образу, творчий конкурс – дівчатка у довільній формі розкривали свої таланти на сцені та дефіле під час якого журі оцінювали костюм та сценічну культуру.
«Діти нам подарували незабутні емоції. Хоч це і дитячий конкурс, але мету він несе досить серйозну, бо кожній учасниці потрібно було представити свій образ, розкрити свої таланти на сцені і не показати свого хвилювання. Наші дівчатка справилися з цим завданням навідмінно. Всім конкурсанткам щиро зичу подальших успіхів», – поділилася враженнями керівниця проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» та член журі конкурсу Оксана Загорська.
Усi учасницi нагродженi святковими дiадемами та титульними стрiчками, в залежностi вiд зайнятої номiнацiї, а також дипломами та цінними подарунками.
З настанням сутінків запалили купальське вогнище, один із головних атрибутів свята Івана Купала. Навколо вогню водили хороводи. Фінальним завершенням всіх заходів стало видовищне вогняне шоу та дискотека.
Захід відбувся завдяки: Проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу, створених в рамках проекту КУ «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР» та СОК «Смолка 2017»; Відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Баранівської міської ради; Смолдирівському старостинському округу.