У Березанській громаді стартував проєкт з облаштування дев’яти навчальних просторів

Проєкт під назвою “Крок в майбутнє через сьогодення” обрали для участі у проєкті EMPOWER, який має на меті забезпечити необхідною допомогою людей, які постраждали від війни. До травня 2025 року у ...

Додано:
frgn

pexels-olly-3776180
У Березанській громаді стартував проєкт з облаштування дев’яти навчальних просторів

Проєкт під назвою “Крок в майбутнє через сьогодення” обрали для участі у проєкті EMPOWER, який має на меті забезпечити необхідною допомогою людей, які постраждали від війни.

До травня 2025 року у селищі та селах громади буде обладнано та забезпечено діяльність дев’яти безпечних публічних навчальних просторів для місцевих жителів, ВПО та для дітей з особливими потребами.

Ідея партнерського проєкту ГО «Фонду розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) та Березанської ГО «Мрії в реальність» народилась в процесі діяльності Березанської стратегічної ради з напрацювання проєкту Плану відновлення Березанської громади.

У травні 2024 р. відбулась серія фокус-груп з представниками громадськості, місцевого самоврядування селища Березанка та жителів усіх старостатів громади. Цифрова методика Ради Європи #CivivLab дала можливість виявити потреби та проєктні ідеї. 

На основі цих ідей робоча група сформулювала проєкт “Крок в майбутнє через сьогодення”, спрямований на формування безпечного та сприятливого середовища для навчання, розвитку та збереження ментального здоров’я дітей Березанської громади. Саме цей проєкт був відібраний, на конкурсі від GIZ Україна, Проєкт EMPOWER для місцевих організацій громадянського суспільства, що надають допомогу населенню для подолання наслідків війни.

Так прокоментував сервіси проєкту, директор ФРММ Михайло Золотухін: “Вітаємо Березанську громаду зі стартом нашої партнерської ініціативи. Протягом дев’яти місяців у семи укриттях освітніх закладах Березанки та сіл громади, Центрі життєстійкості  та Інклюзивно-ресурсному центрі громади будуть закуплені та встановлені меблі для сидіння, шафи та обладнання, інтерактивні панелі, створені методичні, навчальні, організаційні умови для їх діяльності. Загалом, в безпечних, комфортних умовах будуть поведені різнопланові заходи соціальними службами громади, залученими психологами, представниками правоохоронних органів, медицини, рятувальних служб, Центру зайнятості населення, закладами культури та освіти. Це стане важливим кроком з реалізації Плану відновлення Березанської громади та місцевих цільових програм, зокрема з розвитку освіти, соціального захисту, інтеграції ВПО.”

Нагадаємо, що програма з інтеграції ВПО була сформована протягом вересня 2023 – березня 2024 р спільними зусиллями партнерства ФРММ та команди Березанського селищного голови. А саме:

По-перше, сформовано Березанську громадську раду з питань ВПО при виконкомі Березанської селищної ради.

По-друге, членами громадської ради разом з активістами – учасниками ідеатонів та круглих столів за рекомендаціями досліджень ФРММ щодо потреб  ВПО Березанської ТГ (2023 р) громадського аудиту викликів інтеграції ВПО у Березанську громаду (2024 рік) розроблено проект відповідної місцевої програми на 2024 -2027 роки.

Рішення селищної ради від 05.03.2024 №11 щодо їх затвердження

Громадський аудит

Потреби ВПО Березанської громади 2023 https://drive.google.com/file/d/1gas7XJ7Ri2RZ6m25jfH6X3xKjKcd7wSu/view?usp=sharing

Програма інтеграції ВПО передбачає такі кроки:

  • Залучення ресурсів різних донорів для будівництва житла для ВПО;
  • Створення дієвої системи з надання психологічної, соціальної, правової та гуманітарної допомоги

Пресслужба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Проєкт «Крок в майбутнє через сьогодення» реалізується у  межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Самотоївський ліцей Краснопільської громади Сумської області стає центром соціальної активності та прикладом згуртованості серед прифронтових громад

CyberSafeGirls: замість заборони — профілактика й навчання

Два укриття Новоселівської громади облаштували за підтримки Helvetas Swiss Intercooperation

Презентовано програми бізнес-підтримки LIFT для молоді із малих громад

МПР та СТЕП: у пошуках можливостей розвитку потенціалу релокованих громад Запоріжжя

Понад 70 громад та ОВА пройшли офлайн навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»