У Богуславі на День Соборності розгорнули 75-метровий прапор

22 січня у Богуславі на Київщині відсвяткували 101-шу річницю підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР, через який українці, які до Української революції перебували в складі двох імперій об’єдналися в одну ...

День Соборності у Богуславі
У Богуславі на День Соборності розгорнули 75-метровий прапор

22 січня у Богуславі на Київщині відсвяткували 101-шу річницю підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР, через який українці, які до Української революції перебували в складі двох імперій об’єдналися в одну самостійну державу. Святковий вечір розпочався у Музеї історії Богуславщини із майстер-класу з патріотичних пісень, які під гітару виконали Ольга Чорнопольська та Марина Гогуля. Пісні часів УНР та УПА – “Повіяв вітер степовий”, “Ой у лузі червона калина”, “Лента за лентою”, “Рости, рости черемшино”, “Ой у лісі на полянці” співали усім залом, розповідаючи у перервах епізоди з історії боротьби за українську незалежність. Опісля відбулася лекція учительки історії Хохітвянського навчально-виховного комплексу Ольги Сидоренко “Соборність як складова формування модерної української нації”, в якій вона розповіла про значення та подробиці підписання Акту Злуки 22 січня 1919 року.

“Соборність – це єдність, але не тільки людей спільного етнічного та територіального походження”, – зазначає Ольга Сидоренко. – “Це, насамперед, усвідомлення народом даної єдності, що є невід’ємним фактором формування політичної нації. Саме завдяки цілому поколінню українських інтелектуалів, які протягом “довгого ХІХ століття” пробуджували національну свідомість українців, стало можливим створення УНР та ЗУНр та їх об’єднання в єдину державу. І, головне, дане об’єднання відбулося не “згори”, тобто з ініціативи еліт(влади), а через бажання-прагнення народу”.

Лекція Ольги Сидоренко про День Соборності

Лекція Ольги Сидоренко “Соборність як складова формування модерної української нації”

На завершення заходу в музеї студенти Богуславського педагогічного коледжу та учасники скаутської організації “Пласт” виконали пісню “Зродились ми великої години” – марш українських націоналістів, який з 2018 року став маршем нашої армії.

Після цього програма дійства перемістилася на вулицю, де біля музею богуславці розгорнули 75-метровий прапор і пройшли святковою ходою від старого міста до центрального мосту через річку Рось. На мосту колона розтяглася по всій його довжині, утворивши традиційний “Ланцюг Єдності”, виконала гімн України, кожен з її учасників зачитав ім’я громадянина України – українських і кримськотатарських полонених, які перебувають у російському полоні. Потім учасники акції перейшли у нову частину Богуслава, де на центральній площі Ярослава Мудрого біля пам’ятника Небесній Сотні запалили лампадки і згадали про перших вбитих силовиками учасників Євромайдану – Михайла Жизневського, Сергія Нігояна, Юрія Вербицького і Романа Сеника.

Ланцюг Єдності на центральній площі в Богуславі

Ланцюг Єдності на центральній площі в Богуславі

Організаторами серії заходів стали громадські активісти Богуслава, освітня ініціатива “Медвин. Повстання” та Музей історії Богуславщини.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я