У Черкасах молодь із малих громад вчили бути відповідальними громадянами

День Незалежності в 2019 році ГО «Молода Черкащина» відсвяткувала разом з активною молоддю Чигиринської, Руськополянської та Канівської об’єднаних територіальних громад.Багато молодих людей, які ...

Додано:
nalyvinna

IMG_2025-min
У Черкасах молодь із малих громад вчили бути відповідальними громадянами

День Незалежності в 2019 році ГО «Молода Черкащина» відсвяткувала разом з активною молоддю Чигиринської, Руськополянської та Канівської об’єднаних територіальних громад.

Багато молодих людей, які мешкають в ОТГ, часто не відчувають змін для себе після створення громад і вважають, що місцева влада не враховує їхню думку при ухваленні рішень. Програма розвитку партисипативних практик «Молодь громади – каталізатор змін» дає можливість змінити цю ситуацію і показати, що молодь в громадах має великий потенціал до креативу, навчання і, зрештою, створення позитивних змін. Варто лише залучати юнаків та дівчат до ухвалення рішень.

IMG_2025-min

Але, як іноді керівництву громад не вистачає досвіду, аби залучити молодь до участі у житті міста, так і молодь не завжди розуміє, як вона може бути задіяна при ухваленні рішень владою.

Підвищити рівень знань молоді з децентралізації та розвитку громад мала на меті ГО «Молода Черкащина». Тому 23-25 серпня, за сприяння програми ULEAD з Європою,  провела літній навчальний табір для активної молоді трьох об’єднаних громад Черкаської області.

Учасники змогли вдосконалити особистісні компетенції, які допоможуть їм стати місцевими молодіжними лідерами.

Програма табору передбачала послідовне занурення в теоретичні знання і моделювання практичних навичок управління громадами.

Що таке “держава” і як вона працює?

Як розподіляються повноваження між різними гілками влади?

Навіщо платити податки і скільки податків ми сплачуємо?

Що таке децентралізація та які переваги вона надала громадам?

Що робить громаду успішною? 

Хто такий відповідальний громадянин і як можна впливати на свою громаду?

IMG_2263-min

Ці базові знання, які потрібні кожному, хто бажає брати активну участь у прийнятті рішень в громаді, робити усвідомлений вибір і пропонувати реальні шляхи розв’язання місцевих проблем в ОТГ.

Одним з елементів програми була гра «Світ громад», під час якої учасники зрозуміли, як функціонує громада, як формується її бюджет, чому важлива співпраця всередині громади. Кожен мав можливість «побути» мером і зробити внесок в розвиток ОТГ, нехай і в ігровій формі.

IMG_2037-min

Учасники не лише навчалися: співали гімн на честь Дня Незалежності, провели вечір біля вогнища, подивилися неймовірний Кінопроект “Чорний Козак”, обговорили природні та історичні особливості Холодного Яру та взяли участь у вікторині “Легенди України”. Ці дні, ми сподіваємося, дали учасникам літнього табору не лише корисні знання, але й чудові спогади про останні дні літа.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я