У Черкасах учасників АТО вчили, як знайти роботу
10 лютого 2016 р., у м. Черкаси в рамках проекту «Воїну - гідна праця», відбувся спільний навчальний тренінг громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» та громадської організації ...
Додано:
nastasia_k
10 лютого 2016 р., у м. Черкаси в рамках проекту «Воїну – гідна праця», відбувся спільний навчальний тренінг громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» та громадської організації «Волонтер Черкащини» на тему: «Працевлаштування: успішний пошук роботи та орієнтація на ринку праці».
Метою заходу було навчити учасників АТО основ складання конкурентоспроможного резюме, стратегії успішного пошуку роботи, основних правил підготовки до співбесіди та комунікації з потенційним роботодавцем.
Першим і найголовнішим етапом в процесі пошуку роботи є складання резюме, яке є найпотужнішим засобом вашої самореклами. Від того, наскільки правильно викладена в ньому інформація, як розставлені акценти, залежить, чи отримає людина запрошення на співбесіду. «Вдало підготовлене резюме – перший крок до привернення уваги та зацікавлення роботодавця. Чітких правил щодо його змісту немає, проте є певні аспекти, на які найчастіше звертають увагу менеджери з підбору кадрів. По-перше, обсяг резюме не повинен перевищувати двох сторінок, інформація має викладатися коротко і без орфографічних помилок. По-друге, в резюме не потрібно детально описувати всю вашу трудову біографію – лише останні три місця роботи та основні обов`язки. По-третє, не варто вказувати забагато особистої інформації, причин звільнення з попередніх робіт, а також ваших слабких сторін», – зазначила Ольга Семенова, координаторка з працевлаштування «Центру зайнятості вільних людей».
Під час тренінгу ветерани АТО також отримали практичну інформацію щодо основних каналів та методів пошуку роботи. «Процес пошуку улюбленої роботи – тривалий та не завжди простий. І для того, щоб робота у цьому напрямку була ефективною ви повинні використовувати усі можливі ресурси та джерела пошуку: сайти з працевлаштування, рекрутингові агентства, Центри зайнятості, соціальні мережі, особисті знайомства, а також розглядати вакансії в інших містах», – додала Ольга Семенова, координаторка з працевлаштування «Центру зайнятості вільних людей».
Упродовж семінару фахівець дала практичні поради щодо того, як краще підготуватися до співбесіди та найкраще себе проявити на ній, розповіла про найпопулярніші запитання, які найчастіше задають роботодавці, окреслила коло тем, які варто обговорювати під час співбесіди .
Слід зауважити, що всі учасники навчального тренінгу високо оцінили важливість цієї зустрічі та зазначили, що стали краще орієнтуватися на ринку праці України, а також відчувати впевненість у собі та своїх силах.
Проект «Воїну-гідна праця» реалізується в рамках діяльності громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» за підтримки Української ініціативи зміцнення громадянської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження». Проект направлений на допомогу воїнам АТО, які повертаються додому, в працевлаштуванні, соціальній адаптації в суспільстві, перекваліфікації та навчанні. Воїни, що захищають нашу країну на Сході, потребують уваги й підтримки після демобілізації. Особливо ті, що отримали інвалідність внаслідок поранення. Здебільшого вони не мають змоги повернутися на попереднє місце роботи. Працевлаштованість і зайнятість – надважливі компоненти у психологічній та соціальній реабілітації ветеранів.