У Чернігові працюють над стратегією безпеки в громаді
В Чернігові відбувся тренінг та стратегічна сесія, направлені на для вироблення спільних пріоритетів діяльності та розробки ефективних механізмів підвищення безпеки міста.Ініціатором виступив ...
Додано:
Viktor Tarasov
В Чернігові відбувся тренінг та стратегічна сесія, направлені на для вироблення спільних пріоритетів діяльності та розробки ефективних механізмів підвищення безпеки міста.
Ініціатором виступив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини у співпраці з ГО «Експертний центр прав людини» та ГО «Інститут миру та порозуміння» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Головною метою заходів була розробка та реалізація спільних ініціатив в сфері безпеки на рівні місцевої громади.
До заходу долучились громадські активісти, поліцейські Управління патрульної поліції та Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, депутати Чернігівської міської та районних у місті рад, представники управління освіти та інших структурних підрозділів Чернігівської міської ради.
Під час тренінгу “Розвиток ініціатив у сфері безпеки міста Чернігова” місцеві громадські активісти та поліцейські обговорили визначення безпеки громади, визначали роль громади у формуванні політики безпеки за місцем проживання, розглянули повноваження та обов’язки поліції щодо взаємодії з населенням (Community Policing) та роль органів місцевого самоврядування у створенні умов безпеки та правопорядку в громаді.
Крім того, учасники ознайомились з українським та міжнародним досвідом ініціатив (проектів) у сфері безпеки.
Навчання проводилось на прикладах реальних успішних дій громадськості та адміністративної практики.
Як зазначила тренер заходу, керівник програм Експертного центру з прав людини Уляна Шадська: «Для напрацювання конкретних механізмів взаємодії та комунікації поліції та громади, спочатку необхідно сформувати громадські пріоритети охорони громадського порядку шляхом соціологічного дослідження чи простого анкетування громадян».
В рамках стратегічної сесії «Безпечний Чернігів» учасники спільно проаналізували головні виклики в сфері безпеки на рівні м.Чернігова, визначили, які задачі мають бути поставлені та які ресурси мають бути залучені для вирішення актуальних безпекових питань громади, зокрема щодо забезпечення безпечного середовища у навчальних закладах та попередження підліткового насильства й буллінгу.
Допомогала в проведенні стратегічної сесії експерт ГО «Інститут миру і порозуміння» Альона Горова.
«Громада Чернігова, до якої входить і поліція в тому числі, має усвідомити свою роль й зайняти активну позицію у створенні безпечного середовища. Тільки спільно, залучивши і місцеву владу, і поліцію можна вплинути на вирішення проблем безпеки громади», – зазначила експерт.
Ідеї та матеріали стратегічної сесії в подальшому будуть використані для розробки довгострокової стратегії в сфері безпеки м.Чернігова.
Проект «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».