У Чернігові відбувся форум із залучення молоді до процесу відбудови

Форум “City Makers” 26 червня став завершальною подією в рамках проєкту “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення”, що був реалізований ГО “Еко Місто Чернігів” за підтримки проєкту ...

DSC_0001
У Чернігові відбувся форум із залучення молоді до процесу відбудови

Форум “City Makers” 26 червня став завершальною подією в рамках проєкту “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення”, що був реалізований ГО “Еко Місто Чернігів” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри в Україні (UCBI)”.

DSC_0005

Головною метою ініціативи стало сприяння залученості молоді до соціально значущих проєктів, стимулювання їхнього зацікавлення вивченням інноваційних технологій та застосування отриманих знань у процесі відбудови й розвитку Чернігова.

У рамках проєкту було проведено 10 онлайн-лекцій та 3 практичних курси (3D моделювання; ресайклінг-дизайн; CNC верстати). Студенти курсів підготували макети, представлені на форумі.

DSC_0006

Костянтин Леоненко, секретар Fab Foundation Europe: “Усі ці макети можна побудувати тут в Peremoha Lab власноруч. Студенти набули навичок і знань як за допомогою CNC верстатів будувати інші верстати, як ними користуватись та як їх вдосконалювати”.

  • Перша команда студентів виготовила CNC плоттер за допомогою лазерного верстата й 3D друку. Пристрій призначений для малювання векторів, заданих через спеціальну програму. Це яскравий приклад того, як одні CNC верстати створюють інші. Модель має відкриту ліцензію, тож будь-хто може завантажити креслення та зробити аналогічний пристрій.
  • Друга команда розробила метод перегляду 3D моделей у віртуальній реальності. За допомогою комплексу спеціального програмного забезпечення він дає можливість розглядати проєкти майбутніх будівництв. Також за допомогою технології LiDAR команда відсканувала мозаїчні зупинки, що є культурною спадщиною Чернігівщини.
  • Третя команда працювала над створенням стенду візерунків з дерева для підтримки проєкту “Дерев’яне мереживо Чернігова”. Головною метою роботи було повне візуальне зображення окремих мережив будинків, що є важливою частиною архітектури Чернігівщини. Розробка стенду відбувалась із використанням лазерного верстата, яким були вирізані мережива та вигравіювані інші деталі (текст, зображення будинка тощо).
  • Найбільшим студентським проєктом є макет НУ “Чернігівська політехніка” в масштабі 1:100, створений за допомогою лазерного різака, 3D друку та іншого обладнання Peremoha Lab. Цей макет допоможе майбутнім архітекторам та дизайнерам навчитися працювати з ландшафтом.

DSC_0007

Сергій Безбородько, керівник ГО “Еко Місто Чернігів”: “Представлені стенди показують потенціал нашої майстерні та розкривають її можливості як майданчика для практичної, дипломної чи курсової роботи студентів університету. Зараз це був контекст відбудови міст, що є фокусом нашого проєкту. Але насправді функцій та можливостей ще дуже багато, тому ми й надалі розвиваємось і вивчаємо можливості як обладнання, так і простору, щоб бути корисними для міста й університету і своїм мейкерспейсом Peremoha Lab доповнювати академічну освіту”.

DSC_0010

Спікерами форуму були розкриті теми важливості залучення молоді до процесу відновлення й розбудови міст і представлено кейси проєктів, що вже реалізуються в цьому напрямі. А на інтерактивних локаціях відвідувачі отримали можливість спробувати VR технології та попрацювати з CNC плоттером.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади

Асоціація громадських радників України розробила Порадник безпеки для мешканців громад