У Чернігові юні тренери навчатимуть однолітків навичкам медіації

Нова група старшокласників та соціальних педагогів шкіл Чернігова пройшли навчання з підготовки фасилітаторів в рамках тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння».Організатором ...

Додано:
Viktor Tarasov

Chernihiv.Mediation_6-9.09.2019_3
У Чернігові юні тренери навчатимуть однолітків навичкам медіації

Нова група старшокласників та соціальних педагогів шкіл Чернігова пройшли навчання з підготовки фасилітаторів в рамках тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння».

Організатором виступив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, який поставив перед собою завдання підготовки майбутніх тренерів для системного впровадження Шкільних служб порозуміння в більшості навчальних закладах міста та області.

Подібне навчання дозволяє підготувати фахівців, які будуть не тільки самі володіти навичками медіатора, але й зможуть передавати їх іншим, виховуючи нові покоління медіаторів. Ця роль є дуже важливою, адже з часом підготовлені медіатори поступово закінчують школи і їх досвід, щоб не бути втраченим, має передаватися молодшим. З іншого боку ця роль є і дуже відповідальною, оскільки саме на фасилітатора лягає нелегке завдання не тільки зацікавити, надихнути майбутніх медіаторів, а й передати всі необхідні знання і навички.

Під час тренінгу учасники мали можливість набути знання та навички, потрібні фасилітатору: планування тренінгу, роботи з групою, реагування на складні ситуації, застосування моделі активного навчання тощо. Крім того, кожен з учасників зміг демонструвати власні тренерські навички і отримати відповідний зворотний зв’язок від тренерки ГО «Інститут Миру та Порозуміння» Єлізавети Коваль.

Chernihiv.Mediation_6-9.09.2019_4 Chernihiv.Mediation_6-9.09.2019_5

За словами Єлізавети Коваль: «Медіація – це спосіб вирішення конфлікту, який є конфіденційним, добровільним і відбувається за участі третьої нейтральної сторони – медіатора. Під час 4-денного тренінгу вдалося сформувати справжню команду тренерів, які зможуть передавати свої знання іншим школам, які бажають створити у себе Шкільну службу порозуміння».

По завершенні навчання всі учасники тренінгу отримали сертифікати.

За словами керівника програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерини Данькової, вже в жовтні організація планує провести наступну серію тренінгів «Базові навички медіатора» для ще цілого ряду шкіл Чернігівщини. Тому, частина випускників цього навчання разом з досвідченим тренером зможе допомогти в підготовці наступного покоління учнів-медіаторів, які сформують ефективну Шкільну службу порозуміння, – переконана Катерина Данькова.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я