У Дніпрі обговорили законопроект, що забезпечує виборчі права переселенців
В приміщенні Прес-клубу Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України відбулося публічне обговорення законопроекту 6240. 27 березня 2017 року 24 народні депутати ...
Додано:
mikhail
В приміщенні Прес-клубу Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України відбулося публічне обговорення законопроекту 6240.
27 березня 2017 року 24 народні депутати України зареєстрували проект Закону № 6240 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)».
Цей законопроект передбачає внесення змін до Закону «Про Державний реєстр виборців» та суміжних інших нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виборчих прав ВПО в Україні у всіх видах виборів. Законопроект також дозволить голосувати громадянам України за їхнім фактичним місцем проживання за рахунок спрощення процедури реєстрації виборців та усунення прив’язки виборчої адреси виборця до реєстрації його місця проживання.
За словами старшого координатора проекту IFES Україна Надії Пашкової, в даний час в Україні приблизно 1,5 млн. внутрішньо переміщених осіб. Вона заявила, що законопроект повинен забезпечити їх права на виборах 2019.
Експерт з виборчего законодавства, виконавчий директор Громадського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва нагадала, що відповідні зміни в законодавство хотіли внести ще в 2015 році, але тоді перед місцевими виборами не стали цього робити. На сьогоднішній же день більшість переселенців вже стали повноправними членами нових громад. Більшість з них навряд чи повернеться назад навіть в середньостроковій перспективі. Разом з тим багато хто з них не має реєстрації на нових місцях проживання (вони орендують житло, не будучи його власником) і через це не можуть голосувати. Експерт впевнена, що виборчі права ВПО потребують захисту, і новий законопроект допоможе це зробити.
Десятки представників громадських організацій Дніпра, які взяли участь в обговоренні, виявляли побоювання, що спрощена процедура реєстрації може бути використана непорядними політиками, які будуть привозити в невеликі населені пункти свою «групу виборців», чиє голосування може стати вирішальним. Ці побоювання спробував розвіяти аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, якій відзначив, що розробниками передбачена норма, покликана перешкодити зловживанням – міняти адресу для голосування можна буде не частіше, ніж раз в 180 днів.
Учасники заходу зійшлися на думці, що виборче законодавство потребує модернізації в зв’язку з військовими діями на Сході України, причому зміни повинні вноситися як можна швидше – до чергових виборів залишилося не так-то багато часу.