У Фейсбуці виявили мережу з тисяч проросійських розганячів «зради» серед українців

«Тексти» вирахували мережу з близько 2 тисяч користувачів Фейсбуку, які вдають із себе патріотів України і закликають до «третього майдану» і повалення влади, а насправді — тісно пов’язані із групами ...

zrada
У Фейсбуці виявили мережу з тисяч проросійських розганячів «зради» серед українців

«Тексти» вирахували мережу з близько 2 тисяч користувачів Фейсбуку, які вдають із себе патріотів України і закликають до «третього майдану» і повалення влади, а насправді — тісно пов’язані із групами бойовика «ДНР» Степана Мазури.

Робота над проектом тривала понад півроку. Аналітики «Текстів» досліджували групи у Фейсбук, пов’язані із закликами до так званого «третого майдану», — «Майдан 3.0», «Організаційний комітет третього майдану», «Народна люстрація України» тощо, їхніх адміністраторів, авторів публікацій в цих групах та коментаторів. На інтерактивній візуалізації можна переглянути зв’язки між групами та іншими «тролями».

«”Тролі” — це акаунти живих людей або роботів, яких використовують для політичної пропаганди, — йдеться у дослідження. — Як правило, наш троль — це на 80% програма і на 20% — людина. Троль-програма робить автоматичні запити про дружбу. З кожним новим френдом троль “товстішає”. Особливо його вага в соцмережі збільшується, якщо вдалося подружитися з популярним блогером. Програма-троль може навіть постити якусь нісенітницю чи обмінюватися лайками з такими ж програмами. Ці дії також збільшують їхню вагу. Але в годину Х, коли потрібно розігнати якусь тему, акаунти тролів починає наповнювати жива людина».

Також аналітики «Текстів» описали механізм, як розкручуються потрібні теми у соцмережі: «Хтось один із тролів робить пост. Величезна кількість інших починає лайкати, коментити і репостити його. Алгоритм ФБ сприймає це як інтерес живих людей до даного поста. І він починає з’являтися у стрічках НЕ тролів, які колись френднули троля. Якщо пост вдалий, його починають репостити звичайні люди, а потім підхоплюють журналісти».

trolls1 trolls2

Переглянути результати дослідження та інтерактивну візуалізацію можна за посиланням.

Автори зауважують, що, частина цих акаунтів — живі люди зі справжніми переконаннями, жодним чином не пов’язані з Росією. Якщо ви знайшли себе у мережі — це лише привід переглянути своїх друзів. Мета проекту не назвати конкретну людину тролем, а показати, звідки береться і як поширюється «зрада».

 

Інтернет-видання TEXTY.org.ua займається аналізом та візуалізацією великих баз даних, підготовкою ґрунтовних журналістських матеріалів та проведенням лекцій і семінарів з журналістики даних. Серед інших проектів «Текстів»: «Церква свідків Медведчука», «База псевдосоціологів та прихованих піарників», «Лихоманка. Як живеться бурштиношукачам на клондайку і поза ним» та інші.

Джерело: TEXTY.org.ua.


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку