У фіналі Open Data Challenge назвали стартапи, які розділять 2,5 млн гривень

7 вересня під час фіналу національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge було названо шість стартапів-переможців, що розділять призовий фонд у 2,5 млн гривень.Open Data ...

Додано:
Slova Tech PR

IMG_0279
У фіналі Open Data Challenge назвали стартапи, які розділять 2,5 млн гривень

7 вересня під час фіналу національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge було названо шість стартапів-переможців, що розділять призовий фонд у 2,5 млн гривень.

Open Data Challenge — це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних. Мета конкурсу — розвиток інноваційних open data та big data проектів, що матимуть суспільне значення та значний бізнес-потенціал. Цього року конкурс проводиться в Україні вже вдруге, організаторами виступили проект USAID та UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України, Фонду Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.

Фінал відбувся в рамках Open Data Forum в стінах Мистецького арсеналу. Судді обрали шістку переможців, серед яких:

  • Регуляторна мапа України — онлайн-сервіс, що обробляє та візуалізує інформацію про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування. Сервіс дозволяє органу Державної регуляторної служби в автоматичному режимі отримувати інформацію, розміщену на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua.
  • Monitor.Estate — веб-сервіс, що шукає та аналізує юридичні ризики при купівлі та оренді нерухомого майна. Ресурс збирає відкриті дані з різних державних реєстрів щодо об’єкта нерухомості. Таким чином спрощується робота юристів, а також заощаджуються кошти потенційних покупців нерухомості.
  • Прозора інфраструктура — публічна платформа відкритих даних про інфраструктуру. Портал надає інформацію щодо планування та безпосереднього виконання робіт по створенню інфраструктурного об’єкта, наприклад, про будівництво дороги.
  • Greenval — сервіс для пошуку безпечних агропрепаратів. Фермеру складно обрати, за допомогою якого препарату захищати врожай, бо виробники не завжди вказують можливу токсичність продукту для людини та навколишнього середовища. Майданчик покаже всі зареєстровані в Україні агропрепарати та відкриє доступ до цих даних всім охочим.
  • NORA — сервіс, що виявляє неочевидні зв’язки між учасниками будівельного ринку на базі відкритих даних державної архітектурно-будівельної інспекції. Проект прагне подолати непрозорість бізнес-відносин серед гравців будівельного ринку, щоб захистити державних замовників та кінцевих покупців від ризиків.
  • LvivCityHelper — чат-бот, що надає відповіді про роботу органів місцевого самоврядування, структурні підрозділи, а також підпорядковані установи (комунальні підприємства, заклади освіти, охорони здоров’я, культури тощо). До чат-бота можна звернутися та отримати відповіді, не телефонуючи на гарячу лінію міста, що заощаджує час одержувачів послуг та робить діяльність органів місцевого самоврядування більш ефективною.

«Економічний ефект від розвитку відкритих даних напряму залежить від створення вдалих проектів на їх основі. Саме такі, перспективні стартапи стали переможцями цьогорічного Open Data Challenge. За чотири місяці інкубації вони досягли значного результату, проте мають зробити ще більше для досягнення успішності, конкурентоспроможності та свого сталого розвитку. Хоча журі обрало лише шість проектів для подальшої підтримки, ми розуміємо важливість для країни кожної ідеї, стартапу чи бізнесу на основі відкритих даних. І сподіваємося, що заданий за останні кілька років тренд роботи з відкритими даними буде тільки набирати обертів серед вітчизняних IT-розробників, аналітиків, підприємців», — зазначив голова Держагентства з питань електронного урядування Олександр Риженко.  

Журі обрало переможців за такими критеріями: використання відкритих даних, інноваційність, антикорупційний і соціальний вплив, перспективи розвитку, сильна та натхненна команда.

«Відкриті дані мають економічну цінність тільки тоді, коли використовуються для створення продуктів та сервісів, що допомагають розв’язувати повсякденні проблеми суспільства, бізнесу, держави. Кожен із проектів, що пройшли до фіналу конкурсу та представили свої напрацювання на сцені, потенційно може заробити або заощадити для української економіки мільйони гривень», — говорить керівник напрямку відкритих даних TAPAS Катерина Оніліогву.

Загалом на конкурс у 2018 році було подано 190 заявок з 27 міст України. Більшість проектів — зі сфер legaltech, агропромисловості, закупівель, екології, інфраструктури та digital health. До півфіналу потрапили 30 проектів, а до акселераційної програми, що тривала протягом чотирьох місяців, пройшли 20 команд.

«Минулого року переможцями першого конкурсу було встановлено дуже високу планку. Переможці цього року не лише підняли цю планку, але й довели, що сервіси на основі відкритих даних критично потрібні у повсякденному житті. Чудово, що такі сервіси стають невід’ємною частиною нашого життя та займають свою нішу, створюючи нові можливості та прискорюючи економічне зростання», — зазначив Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа.  

Акселераційна програма від 1991 Open Data Incubator відбулася на базі 1991 Civic Tech Center, де стартапи працювали над продуктами та бізнес-моделями за підтримки менторів.

«Ми пишаємося тим, що доклали зусиль для розвитку нової генерації open data сервісів в Україні. Цього року до участі у конкурсі було подано на 20% більше заявок, ніж торік, і з’явилися проекти з нових сфер, наприклад, сервіси для агропромисловості. Зросла кількість датасетів, які використовують для роботи сервіси-учасники: 54 набори даних проти 39 наборів, що використовувалися 2017 року. Ми вдячні усім командам, що пройшли надзвичайно важкий шлях, та партнерам, завдяки яким проведення конкурсу стало можливим», — прокоментував засновник 1991 Open Data Incubator Денис Гурський.

 

Про організаторів та партнерів

«Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» / TAPAS — проект технічної допомоги, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії через UK aid, спільно з українським урядом, місцевою владою та громадянами працює над удосконаленням системи публічних закупівель, електронних послуг та доступу до відкритих даних для зменшення корупції. Проект виконується Фондом Євразія у партнерстві з органами державної влади України та у співпраці з українськими та міжнародними організаціями.

Державне агентство з питань електронного урядування України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері електронного урядування, інформатизації та розвитку інформаційного суспільства. Агентство засноване 2014 року, його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Фонд Східна Європа — благодійна неприбуткова українська організація, що розпочала роботу в 2008 році. Місія — сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громад, влади та бізнесу. В рамках Open Data Challenge Фонд Східна Європа є партнером у компоненті відкритих даних та електронних сервісів.

1991 Open Data Incubator — перший в Україні некомерційний інкубатор для IT-проектів на основі відкритих та великих даних. Допомагає використовувати відкриті державні дані для створення і розвитку стартапів, що надають сервіси громадянам, підприємствам і державним органам.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я