У фокусі робочої групи інтеграція переселенців і згуртованість

Днями у Краснокутській громаді відбулося перше засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку, в якому взяли участь представники місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та мешканці ...

Додано:
cgmonitor

472184221_1639201043333127_1763169510007590024_n
У фокусі робочої групи інтеграція переселенців і згуртованість

Днями у Краснокутській громаді відбулося перше засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку, в якому взяли участь представники місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та мешканці громади. Зустріч пройшла в рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», який реалізується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Учасники засідання обговорювали профіль Краснокутської громади, працювали над визначенням пріоритетів і його уточненням. Цей документ має стати основою для подальшого стратегічного планування. Модерував захід Віталій Данкевич, експерт проєкту. Під час обговорення розглянули економічні, демографічні, соціально-економічні та географічні характеристики громади. Особливу увагу приділяли викликам, з якими стикається громада, й аналізу змін, що відбулися через повномасштабну війну.

Зокрема, з перших днів повномасштабного вторгнення громада з населенням 27 тисяч стала прихистком для тисяч людей, які рятувалися від агресії рф. За словами Краснокутської селищної голови Ірини Карабут, на сьогодні у громаді зареєстровано майже 21 тисячу ВПО. Така кількість внутрішніх переселенців для невеликої громади є справжнім викликом і значним потенціалом для розвитку. Саме тому питання інтеграції ВПО та згуртованості громади стали одними з ключових під час обговорення.

Нині у громаді діє місцева цільова програма підтримки внутрішніх переселенців: виділяються продуктові набори та новорічні подарунки дітям, матеріальна допомога мобілізованим ВПО. Учасники робочої групи приділили увагу розробці механізмів інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя Краснокутської громади. Також обговорювали стратегічні підходи до залучення переселенців до соціально-економічних процесів, наголошуючи на важливості їх активної участі в розвитку громади.

Особливу увагу було приділено питанням працевлаштування переселенців. «Дехто з переселенців знайшов роботу в школах та на видобувних підприємствах. В цілому по громаді працевлаштовано 76 осіб, п’ятеро з яких — лише в грудні 2024 року. Також ми допомагаємо ВПО в написанні проєктних заявок, і були випадки, коли вони вигравали гранти», — зазначила голова громади.

Учасники стратегічної сесії наголошували на необхідності розробки програм професійної адаптації, створення нових робочих місць та залучення переселенців до підприємницької діяльності, розширення можливостей для самозайнятості. Це допоможе підтримати родини і сприятиме економічному зростанню громади.

На початку вторгнення ВПО розміщували у школах, дитячих садочках, бюджетних установах. Зараз вони шукають житло у рідних та знайомих, винаймають або купують. Також у громаді працюють над проєктом із забезпечення житлом переселенців з дітьми. «Виділили гроші на розробку проєкту з реконструкції будівлі поліклініки в житловий будинок. Пройшли експертизу, рухаємось далі», — розповіла Ірина Карабут.

Також під час обговорення порушували питання розвитку інфраструктури, яка має забезпечити комфортне життя як місцевим жителям, так і переселенцям. Учасники наголошували на важливості зміцнення соціальної згуртованості, адже це сприятиме гармонізації відносин у громаді та створенню сприятливого середовища для співіснування різних груп населення. Було визначено, що інтеграція переселенців є одним із ключових завдань для забезпечення стабільності та сталого розвитку громади.

Свою думку щодо результатів першого засідання робочої групи висловила представниця ГО «Краснокутськ Тревел» Анастасія Бабенко: «Були конструктивні дискусії та обговорення. Ми працювали всі разом, кожен мав можливість висловити свою думку, і всі ідеї були враховані, це дозволило дійти до спільного бачення. Ми дуже вдячні нашому експерту Віталію Данкевичу за методичну підтримку в такій складній та важливій роботі».

На другому засіданні робочої групи планується визначення ціннісних пріоритетів і прагнень мешканців громади, формулювання стратегічного бачення та обговорення пріоритетних напрямків розвитку.

 

Публікацію створено ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сила права»: як правники та правчині опановують підхід, інформований про травму

У Хмельницькому запустили тримісячну Школу молодого політика: деталі

Четверте тестове онлайн опитування представників органів місцевого самоврядування: гарантії діяльності депутатів місцевих рад

У 2025 році розпочав роботу “Клуб громадських ініціатив”

Верховний Суд визнав приготування кальянів в ресторанах рекламою та стимулюванням продажу тютюнових виробів