У Харкові презентували індекс сталості розвитку організацій громадянського суспільства України в 2015 році

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підготувало 19-те видання Індексу сталості розвитку організацій громадянського суспільства – CSOSI, – в якому визначено індекс і для організацій України. ...

Додано:
kobzar

В. Купрій
У Харкові презентували індекс сталості розвитку організацій громадянського суспільства України в 2015 році

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підготувало 19-те видання Індексу сталості розвитку організацій громадянського суспільства – CSOSI, – в якому визначено індекс і для організацій України.

31 серпня 2016 року в харківському медіацентрі «Время» виконавчий директор «Творчого центру ТЦК» Володимир Купрій представив Індекс сталості розвитку організацій громадянського суспільства (ОГС) України в 2015 році.

У заході, що проходив у формі «круглого столу», взяло участь близько 50 представників неурядових громадських організацій, засобів масової інформації, науковці й експерти.

Презентуючи цьогорічну публікацію, В. Купрій зазначив, що в даному документі розглядаються загальні умови розвитку ОГС в Україні, приділяється особлива увага правовому середовищу, організаційній спроможності, фінансовій життєздатності, громадянському представництву, наданню послуг, інфраструктурі та ставленню з боку громадськості.

За даними аналітичної розвідки CSOSI, індекс сталості ОГС України залишився на щаблі, відповідному 2014 рокові. При цьому загальний рівень вітчизняного громадського сектору  у 2015 році дещо покращився.

Так, ОГС активно просували прийняття багатьох законопроектів та координували свої зусилля з органами влади щодо втілення різноманітних національних ініціатив. Ставлення з боку громадськості до ОГС поліпшилось, ряд активістів громадянського суспільства було обрано до парламенту, вони боролися з корупцією та лобіювали реформи.

Після презентації дослідження відбулося жваве обговорення, питаннями для якого стали:

– три найбільші досягнення сектору ОГС після Революції Гідності;

– три найбільші виклики для сектору;

– три важливих завдання для сектору.

Учасники дискусії висловлювали різні точки зору з даної проблематики, але усі зійшлися на думці, що тільки активне й розвинене громадянське суспільство в Україні може бути запорукою демократичного поступу країни.

Круглий стіл

Зазначимо, що «Творчий центр ТЦК» виступає партнером USAID у визначенні Індексу сталості розвитку ОГС для України.

Довідково: Відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) станом на 1 січня 2016 року було зареєстровано 70 321 громадське об’єднання, 279 творчих спілок та інших професійних об’єднань, 15 384 благодійні організації, 1415 органів самоорганізації населення (ці дані не враховують АР Крим та м. Севастополь, окуповані території Донецької та Луганської областей). На Харківщині нараховувалось 3 194 ОГС за різними організаційно-правовими формами реєстрації.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах