Стартував проект з розвитку міжсекторальної взаємодії для забезпечення доступу до ВІЛ-сервісних послуг

Україна вже давно лідирує за масштабами поширення таких небезпечних інфекційних хвороб, як ВІЛ, туберкульоз, гепатити. З 2000-х років почали впроваджуватися і розвиватися програми з виявлення та ...

Харків
Стартував проект з розвитку міжсекторальної взаємодії для забезпечення доступу до ВІЛ-сервісних послуг

Україна вже давно лідирує за масштабами поширення таких небезпечних інфекційних хвороб, як ВІЛ, туберкульоз, гепатити. З 2000-х років почали впроваджуватися і розвиватися програми з виявлення та профілактики соціально небезпечних інфекцій, що фінансуються крупними зарубіжними фондами. За даними Українського центру з контролю за соціально небезпечними захворюваннями з 2005 року ситуація почала стабілізуватися, але в 2013 році епідемія ВІЛ спалахнула знову.

У Харкові першопрохідцем у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції, гепатитів та туберкульозу став міський благодійний Фонд «Благо», майже 10 років тому впровадивши напрям з профілактики передачі соціально небезпечних інфекцій серед різних уразливих груп населення – споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН), робітниць комерційного сексу (РКС) і чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ). Представники цих груп часто стикаються зі стереотипним сприйняттям і негативним ставленням з боку громадськості, що істотно підриває їхню довіру до медичних, соціальних та державних інституцій. В результаті ускладнюється своєчасне виявлення ВІЛ та інших небезпечних інфекцій серед груп ризику та попередження подальшого розповсюдження захворювань.

Проект «Розвиток міжсекторальної взаємодії поліції, УО та НУО для забезпечення доступу представників груп ризику до ВІЛ-сервісних послуг», який реалізується ХМБФ «Благо» за фінансової підтримки Агентства ООН з наркотиків і злочинів (UNODC) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), націлений на руйнування стереотипів по відношенню до вразливих груп населення, в першу чергу, з боку представників влади.

В межах проекту заплановано ряд тренінгових заходів, розроблених для співробітників МВС, метою яких є формування знань у представників влади про специфіку ВІЛ-інфекції, туберкульозу та гепатитів, програмах їхньої профілактики та лікування. Також формування знань про систему переадресації представників груп ризику до сервісних організацій для тестування та призначення терапії у разі позитивного результату тесту на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз або гепатит. Особливу роль у тренінговій роботі зі співробітниками органів внутрішніх справ відіграє руйнування стереотипів та формування якісно іншого ставлення до груп ризику, особливо до споживачів ін’єкційних наркотиків. Адже наркозалежність, в першу чергу, є хворобою, а не злочином, і відмова від стереотипів щодо цієї та інших груп ризику дозволить сформувати довірчі відносини між державними та соціальними інституціями і групами СІН, РКС, ЧСЧ, що надасть можливість забезпечити своєчасне виявлення та терапію інфекції.

Перша серія тренінгів для МВС стартувала у жовтні цього року. Усього в межах проекту заплановано 110 тренінгових сесій, які будуть реалізовані протягом півроку. Окрім тренінгів по роботі з групами ризику для співробітників МВС також буде здійснюватися підготовка тренерів серед представників МВС та подальше включення методики до курсу підготовки співробітників внутрішніх справ.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Мукачево — перше місто в Україні, у якому запрацюють "медіаційні патрулі" у школах

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

У Дніпрі суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великої Британії для транспарентності місцевої влади в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час