У Херсоні презентували результати безпекових досліджень для трьох регіонів
24 вересня в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації проведено експертну презентацію досліджень та дискусію навколо аналізу ситуації з потенційним ризиком виникнення конфліктів у ...
Додано:
Олександр Северин
24 вересня в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації проведено експертну презентацію досліджень та дискусію навколо аналізу ситуації з потенційним ризиком виникнення конфліктів у розрізі трьох регіонів України – Одеської, Херсонської та Закарпатської областей, які, як вважається, є вразливими до геополітичного тиску та дестабілізації. Так і саме особливості конфліктного потенціалу та спроможності протидії в громадах Херсонщини. Аналіз зосереджено на виявленні можливостей підтримки стійкості громад у ситуації насильства та зміцнення стабільності й перспектив сталого миру.
П’ять років по виникненню збройного конфлікту на Сході та анексії Криму Україна продовжує стикатися з низкою геополітичних та внутрішніх викликів. У цьому контексті проблеми національної цілісності України є надзвичайно важливими у національному дискурсі і висвітлюються деякими міжнародними спостерігачами.
Впродовж періоду з вересня 2018 року по ківтень 2019 року декілька національних та міжнародних організацій досліджували конфліктний потенціал громад Херсонської області. Так, «International Alert», у тісній співпраці з групою досвідчених українських дослідників, здійснювала якісне дослідження в трьох цільових регіонах: в Закарпатській, Одеській та Херсонській областях, з метою виявлення та аналізу динаміки щодо наявності/ відсутності прихованих ризиків для розвитку конфлікту. Центр близькосхідних досліджень (AMES) у рамках проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні за сприяння National Endowment for Democracy аналізував питання безпеки, ескалації конфліктів, соціальний капітал та потенціал громадянської активності.
Під час дослідження експертами аналізувалась ситуація шляхом виявлення та аналізу внутрішніх політичних, соціальних та економічних процесів, суб’єктів та факторів; визначення того, як вони пов’язані один з одним у продукуванні і підтримці динаміки конфліктів; проведення оцінки ризиків виникнення насильницьких конфліктів; можливі заходи та рекомендації із зміцнення стійкості та миру на локальному рівні.
********
Невдовзі, після обговорення безпекових рекомендацій для Південної України в рамках проекта, підтриманого NED, вони будуть спрямовані до відповідних суб’єктів владних повноважень і на центральному рівні.