У Херсоні розпочав роботу «Центр громадських експертиз»
Метою створення «Центру громадських експертиз» є розбудова громадянського суспільства, створення ефективного механізму контролю за владою з боку територіальної громади, запобігання корупції, ...
Додано:
mykhersonci
Метою створення «Центру громадських експертиз» є розбудова громадянського суспільства, створення ефективного механізму контролю за владою з боку територіальної громади, запобігання корупції, створення нормативно-правової бази без корупціогенних чинників для ефективного розвитку МСБ.
“Центр громадськх експертиз” розпочав свою роботу у травні місяці 2016 року.
Об’єднання «МИ-ХЕРСОНЦІ» створено з метою розвитку громадянського суспільства в Україні, побудови правової держави, захисту прав і свобод громадянина і людини. Як заявлялося раніше, Об’єднання бере активну участь у контролі за діяльністю органів влади і місцевого самоврядування з використанням інструментів, передбачених чинним законодавчому.
Проаналізувавши Закон України «Про запобігання корупції», ми уважно вивчили статті 21 – Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції. У ній описано такий інструмент як антикорупційна експертиза. Це діяльність з виявлення в нормативно-правових актах, проектах положень, які самостійно або в комплексі з іншими нормами, можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.
Так ось, згідно цієї статті, громадські об’єднання, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання корупції мають право проводити, замовляти проведення громадської антикорупційної експертизи, подавати за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів, отримувати від них інформацію про облік поданих пропозицій.
У зв’язку з цим виникла ідея об’єднати громадські організації, фахівців в сфері права, управління, економіки, громадських активістів, студентів, з метою створення платформи для діяльності в цьому напрямку. Так у Об’єднання «МИ- ХЕРСОНЦІ» народився проект створення Центру громадських експертиз, який фінансово підтримав Британська рада та Громадська організація «Агентство регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» в рамках програми «Активні громадяни».
Метою створення платформи є розбудова громадянського суспільства, створення ефективного механізму контролю за владою з боку територіальної громади, запобігання корупції, створення нормативно-правової бази без корупціогенних чинників для ефективного розвитку МСБ.
Заходи проекту: проведення громадської антикорупційної експертизи, подання за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів, контроль за діяльністю органів влади і місцевого самоврядування.
Результати проекту на локальному рівні: Виявлення та запобігання корупційних правопорушень, подолання бюрократизму, результативна та правомірна робота органів влади і місцевого самоврядування
Результати проекту на глобальному рівні: зміна системи, зменшення та подолання корупції, робота усіх законів та нормативно-правових актів, розвиток МСБ.
Потрібні ресурси:
- інформаційна підтримка
- інформаційна поліграфія
- активісти, спеціалісти для проведення експертиз
- кошти та спеціалісти для проведення досліджень
27-28 травня було проведено навчання, учасниками заходу стали діючі юристи та адвокати, представники громадскості, студенти юридичних факультетів ХЕПІ, МУБіП та ХФ ОДУВС.
Спікерами виступили Андреєв Олексій, провідний юрист ГО «Дніпропетровський координаційно-експертни центр з питань регуляторної політики» та Глиновський Василь, юрист-консульт ГО «Грані життя».
Під час заходу учасникам були наданні методичні матеріали, практичні завдання, можливість провести експертизу діючого нормативно – правового акту виконкому Херсонської міської ради.
- “Центр громадськх експертиз”
- [email protected]
- www.love-kherson.org
- +38(095) 939-77-33