У Херсоні відкрили новий центр психосоціальної підтримки

У обласному центрі запрацював центр психосоціальної підтримки «Водограй». Яку допомогу там надають і хто може нею скористатися? В рамках реагування на гуманітарну кризу, яка триває в Херсоні з ...

Додано:
yevhendomashyn

Відкриття центру психосоціальної підтримки "Водограй" у Херсоні
У Херсоні відкрили новий центр психосоціальної підтримки

У обласному центрі запрацював центр психосоціальної підтримки «Водограй». Яку допомогу там надають і хто може нею скористатися? 

В рамках реагування на гуманітарну кризу, яка триває в Херсоні з початку повномасштабної агресії проти України, благодійна організація «Українська освітня платформа» спільно зі своїм Опорним центром у регіоні, ГО «Асоціація Української Миротворчої Школи» (АУМШ), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (ГФУ), відкрила новий центр психосоціальної підтримки «Водограй».

Як зазначають представники ГО АУМШ, центр «Водограй» став відповіддю на один з ключових запитів херсонців — потребу у безпечному просторі, де можна зустрітися, отримати ті чи інші соціальні послуги, і найголовніше — залучити до низки активностей дітей, соціалізація яких суттєво постраждала внаслідок пандемії та подальшого російського вторгнення. Завдяки якісним горизонтальним зв’язкам в середині мережі Опорних центрів Української освітньої платформи, цей запит був почутий та закритий за підтримки міжнародних донорів. 

На базі центру «Водограй» для мешканців Херсона та прилеглих громад доступні низка соціальних послуг. Зокрема, йдеться про:

  • Зустрічі з психологами, зокрема зі спеціалізованим дитячим психологом, які є доступні в індивідуальному та груповому форматі;
  • допомога професійних фахівців з соціальної роботи, які консультують з питань соціального захисту, правової підтримки та адаптації до нових умов життя, а також за потреби надають послугу соціального супроводу;
  • послуга фахового логопеда, який проводить заняття для дітей, що мають труднощі з мовленням, допомагаючи в його корекції та розвитку.

Крім того, на базі центру заплановано низка просвітницьких тренінгів з мінної безпеки, зокрема в ігровій формі. Вони перш за все призначені для дітей, однак їх також можуть відвідати дорослі. Ключова мета — це убезпечити цивільних мешканців від мін та вибухонебезпечних залишок бойових дій, особливо маленьких дітей, які через свою допитливість можуть стати жертвами смертельно небезпечних слідів війни. 

Також, на базі центру відбувається реєстрація на отримання багатоцільової грошової допомоги, яку зможуть отримати родини з дітьми, що відповідають усім необхідним критеріям вразливості. 

«Відкриття центру психосоціальної підтримки “Водограй” у Херсоні є важливим кроком для допомоги регіону, який став живим свідченням брутального російського терору проти цивільного населення. Ми прагнемо створити безпечний простір, де люди зможуть отримати фахову психологічну, соціальну та грошову допомогу, брати участь у групових активностях та освітніх заходах, які допоможуть їм відновити рівновагу та знайти ресурс для життя. Для нас це не просто центр — це місце, де відроджується віра у майбутнє та надія на те, що українському суспільству небайдужа доля херсонців»,говорить Злата Бусол, проєктна менеджерка Української освітньої платформи.

З огляду на регулярні удари окупаційних сил по об’єктах цивільної та гуманітарної інфраструктури, представники Української освітньої платформи та ГО АУМШ не оприлюднюють публічно адреси центру психосоціальної підтримки. 

Якщо Ви потребуєте допомоги, й бажаєте скористатись послугами, які надає центр психосоціальної підтримки у місті Херсон, будь ласка, звертайтесь з 10 до 18 за телефоном або у месенджерах за номером: 068 713 58 18

 

Проєкт надання захисту, соціально-психологічної підтримки, багатоцільової грошової допомоги (БЦГД) дітям та їхнім батькам реалізується Українською освітньою платформою спільно з мережею Опорних центрів за фінансової підтримки від Гуманітарного фонду для України (ГФУ).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Розпочато проєкт для ВПО та місцевих мешканців міста Ужгорода у сфері медицини

Бути собі ціллю: онлайн курс від EdEra про лідерство жінок і дівчат з інвалідністю

Онлайн курс від Prometheus: Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців

Онлайн курс від ВУМ online: Бібліотеки для здоров’я громад

Онлайн курс від ВУМ online: Вступ до проєктів соціальних інновацій – від ідеї до сталого рішення

Великоберезнянська громада розпочала розробку стратегії розвитку