У Кам’янці-Подільському презентували проєкт «Tolocar» на Maker Faire
18 травня у Кам'янці-Подільському вперше відбулася Makerfaire (“ярмарка мейкерів”) за підтримки Європейської Комісії та ГО "Ейдос". Maker Faire - це чудова можливість для українських мейкерів ...
Додано:
Tolocar
18 травня у Кам’янці-Подільському вперше відбулася Makerfaire (“ярмарка мейкерів”) за підтримки Європейської Комісії та ГО “Ейдос”. Maker Faire – це чудова можливість для українських мейкерів представити свої вироби, інноваційні винаходи та цифрові розробки. Учасники проєкту «Tolocar» стали активними учасниками заходу.
Нагадаємо, що цьогоріч на початку березня, у рамках проєкту “Tolocar” та за ініціативи Української Мейкерської Асоціації (УМА), Maker Faire вже була проведена у Києві, залучивши близько 60 учасників та 1500 відвідувачів. 18 травня, у Кам’янці-Подільському голова УМА Юрій Власюк розпочав лекційну програму фестивалю з відеопривітання, одразу після відеозвернення до містян засновника Maker Faire Дейла Догерті.
На ярмарці були представлені різноманітні продукти та обговорені актуальні теми мейкерства та цифрових технологій, зокрема освітня робототехніка, еволюція безпілотних систем цивільного призначення в Україні, стратегія цифрового розвитку громад. Роман Сах, керівник ГО “Науково-мистецтка платформа “Острів”, яка є партнером проєкту Толокар, виступив із презентацією “Платформа Ostriv: Як це працює для нас”, у якій поділився інсайтами у роботі своєї організації, створенні сталих просторів та їхньому впливі на соціокультурні процеси.
Активними учасниками Makerfaire у Кам’янці-Подільському стали також оператори Толоcar – Денис Квасов та Іван Нестеренко. Іван презентував Tolocar-автомобіль, обладнаний різними інструментами та цифровими технологіями, показував як працює фрезерний верстат, проводив міні-майстер-класи з 3D-друку для дітей, а Денис виступив з лекцією-презентацією кращих кейсів мейкерських просторів проєкту Tolocar.
Модератор заходу Ірина Колотило згадала й про те, що Tolocar-оператори започаткували у Кам’янці Подільському відкриття нового мейкерспейсу – простору, де можна користуватись вільно інструментами, що дозволяють експериментувати з різними навичками. Ірина зазначила, що “міста, де є такі креативні простори, як мейкерспейси, краще розвиваються і їх громади стають більш ефективними.”
#TOLOCAR – це програма, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини @bmz_bund і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.