У Краматорську відбувся День толерантності

У міжнародний день толерантності Програма розвитку ООН у Краматорську Донецької області зібрала разом дівчат, хлопчиків, жінок і чоловіків різного віку, соціального стану та походження заради ...

толерантність - краматорськ
У Краматорську відбувся День толерантності

У міжнародний день толерантності Програма розвитку ООН у Краматорську Донецької області зібрала разом дівчат, хлопчиків, жінок і чоловіків різного віку, соціального стану та походження заради просування принципів толерантності, солідарності і відмови від насильства учаси конфлікту. Захід також мав на меті привернути увагу суспільства до проблем прав людини, які відчувають у повсякденному житті представники різних меншин, соціально незахищені групи населення і люди з обмеженими фізичними можливостями.

Краматорськ, 16 листопада 2016 – З нагоди Міжнародного дня толерантності Програма розвитку ООН (ПРООН) спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією провела фестиваль “Донеччина за толерантність”, щоб звернути увагу громадськості до необхідності прояву поваги і толерантності до багатого різноманіття культур, які представлені у Донецькій області.

Краматорськ - діти

Більше 700 учасників, в тому числі діти, молодь, дорослі, жінки, представники меншин і люди з обмеженими можливостями, мали можливістьнасолодитися танцювальною майстерністю і співом народів Вірменії, Грузії, Греції, Польщі, а також інших країн і різноманітних етнічних груп. Програма фестивалю включала в себе дегустацію етно-їжі, китайську чайну церемонію і демонстрацію короткометражних стрічок про толерантність.

Конфлікт, що спалахнув у східній Україні більше двох років тому, вплинув на життя 3,7 мільйонів людей, змусивши цілі сім’ї покинути свої домівки. Це в  свою чергу поставило приймаючи громади в скрутне становище. Державні служби та ринок праці, які і до конфлікту були не завжди стабільними, виявилися нездатними прийняти такий масовий наплив людей. Це спричинило напругу, що поставило під загрозу життєдіяльність, соціальне єднання і безпеку в суспільстві, особливо це стосується меншин та соціально незахищених груп.

За результатами українського барометру дискримінації, нещодавно підготовленого Секретаріатом уповноваженого з прав людини, 14 % людей зазнають дискримінації під час співбесіди через інвалідність (22%), стать (10,5%), місце проживання (6,5%) або вік (2,6%), у той час як найбільш поширеною формою дискримінації є за етнічною приналежністю (30 %). Те, як ЗМІ висвітлюють меншини, також свідчить про негативний вплив конфлікту на рівень толерантності.

діти краматорськ

“Для ПРООН пріоритетом є стабілізація життєдіяльності і збільшення економічних можливостей для людей і громад, щоб вони могли повернутися до свого звичайного життя. Не менш важливим  пріоритетом є сприяння прояву поваги до різноманітності, а також розбудова культури толерантності і поваги до один одного шляхом діалогу і взаєморозуміння. Це неабияк важливо для подолання стереотипів, індивідуалізму і недовіри. Ми сподіваємося, що ці заходи допоможуть людям побудувати мости  і сприятимуть взаємоповазі  в та між громадами, які постраждали від конфлікту. Найкращий показник здорового суспільства – це не те, як ставляться до привілейованих верст населення, а те, як ставляться до незахищених,” – зазначає Кунал Дхар, радник ПРООН з питань відновлення та стабілізації.

Фестиваль також дав можливість представникам меншин, людям з обмеженими фізичними можливостями, студентам, дітям поспілкуватися і взаємодіяти в неформальній обстановці. Були організовані групові заняття для дітей, що пропагують дружбу і толерантність до інших культур і національностей.

“Сприяння взаєморозумінню і довірі всередині самої нації ма між націями прискорюють розвиток суспільств та країн, – резюмував Кунал Дхар. – Різноманіття – це сила, яка є дуже цінною у розбудові суспільства, що демонструє терпимість до всіх людей, незалежно від їхнього походження, політичних поглядів, статі, релігії або інших відзнак. Мир досягається завдяки терпимості і солідарності.”

толерантність краматорськ

Ініціатива ПРООН щодо зміцнення соціальної згуртованості, примирення і терпимості реалізується за фінансової підтримки урядів Швеції і Швейцарії.

Джерело: ПРООН в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи