У Кривому Розі відкрили центр психосоціальної підтримки «Територія Життєстійкості»
Нещодавно у Кривому Розі відбулося урочисте відкриття Центру психосоціальної підтримки «Територія Життєстійкості» — унікального простору, створеного перш за все для надання допомоги сім’ям з дітьми, ...
Додано:
yevhendomashyn
Нещодавно у Кривому Розі відбулося урочисте відкриття Центру психосоціальної підтримки «Територія Життєстійкості» — унікального простору, створеного перш за все для надання допомоги сім’ям з дітьми, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення. Його послугами можуть скористатися як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок війни. Ініціатива реалізована завдяки співпраці Української освітньої платформи та її Опорного центру у регіоні, благодійного фонду «GLOBA 22» за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (ГФУ).
Послуги центру:
На базі центру працюють кваліфіковані спеціалісти, які надають широкий спектр послуг:
- Психологічна підтримка. Індивідуальні консультації психолога для дорослих та дітей, групові терапії, тренінги зі стресостійкості та роботи з травматичним досвідом.
- Послуги фахівця з соціальної роботи. Допомога у розв’язанні соціальних проблем, консультації з правових та соціальних питань, а також сприяння у доступі до державних послу та ресурсів.
- Логопедична допомога. Спеціалізовані заняття для дітей із вадами мовлення, труднощами у вимові та іншими комунікативними потребами.
Окрім цього, у центрі проводитиметься реєстрація сімей з дітьми на грошову допомогу, яка надається родинам, що відповідає критеріям вразливості. Також новий простір має стати місцем, яке служитиме громаді безпечним місцем для проведення тих чи інших активностей. Зокрема, передбачено проведення тренінгів та зустрічей для дітей та дорослих щодо питань мінної безпеки та загроз вибухонебезпечних залишків війни.
Мета створення центру психосоціальної підтримки
Центр «Територія Життєстійкості» покликаний стати безпечним простором, де кожен може знайти підтримку та забезпечити ресурси для подолання життєвих труднощів. Особливий акцент зроблено на допомозі родинам із дітьми, які постраждали від бойових дій та інших кризових соціальних явищ, які лише загострила повномасштабна російська агресія проти України.
Відгуки ініціаторів
«Спільно з мережею наших Опорних центрів у регіонах ми активно долучаємось до кризового гуманітарного реагування, особливо у прифронтових областях. Співпраця з БФ «Globa 22», партнерство з Гуманітарним фондом для України та сприяння органів місцевого самоврядування дозволило нам зробити ще один важливий крок для підтримки найбільш постраждалих українців. Ми спільно створили цей простір, щоб допомогти людям не тільки впоратися з поточними викликами, але й знайти внутрішній ресурс для відновлення та розвитку», — наголосив Артем Костюченко, керівник Відділу національних партнерств Української освітньої платформи.
«Проєктом передбачено виїзди мобільної бригади у 5 районів Дніпропетровської області. Вона приїжджає у віддалені громади й забезпечує доступність наших послуг для тих, хто потребує підтримки. Я вважаю, що зараз в ці часи необхідно робити корисні речі попри непорозуміння й проблеми. Такі простори як «Територія життєстійкості» мають відкриватися по всій Україні, щоб люди могли швидко та якісно вирішити соціальні й психологічні проблеми у важкі часи» — підкреслив Олексій Савчук, засновник та керівник БФ «Globa22».
Запрошуємо завітати
Центр відкритий для всіх, хто потребує допомоги. З огляду на регулярні терористичні атаки збройних формувань країни-агресора по об’єктах цивільної та гуманітарної інфраструктури, засновники центру «Територія життєстійкості» не оприлюднюють публічно його адресу. Однак, усі, хто потребує допомоги та послуг, які надаються на базі центру психосоціальної підтримки, можуть дізнатись його адресу та всі деталі звернувшись до адміністрації центру за номером телефону: 095-548-97-32
Проєкт надання захисту, соціально-психологічної підтримки, багатоцільової грошової допомоги (БЦГД) дітям та їхнім батькам реалізується Українською освітньою платформою спільно з мережею Опорних центрів за фінансової підтримки від Гуманітарного фонду для України (ГФУ).