У Куликівській громаді обговорили план розвитку освітньої мережі

Експерти громадської організації «Центр Доброчин» провели обговорення Плану реформування освітньої мережі Куликівської ОТГ Чернігівської області на круглому столі 28 грудня 2018 року.Серед основних ...

Додано:
Nataliya Drozd

01
У Куликівській громаді обговорили план розвитку освітньої мережі

Експерти громадської організації «Центр Доброчин» провели обговорення Плану реформування освітньої мережі Куликівської ОТГ Чернігівської області на круглому столі 28 грудня 2018 року.

Серед основних напрямків реформування було визначено наступні пріоритети:

  • Забезпечення рівноправного доступу дітей до якісної освіти
  • Забезпечення рівних матеріально-технічних умов навчання учнів всіх населених пунктів
  • Мінімізація неефективного використання коштів місцевого бюджету на освітню сферу
  • Мінімізація неефективного утримання приміщень, в яких перебувають навчальні заклади
  • Забезпечення рівних умови праці для педагогічного персоналу шкіл ОТГ, зокрема, в частині навантаження та матеріально-технічних умов роботи.

Тільки завдяки реформи освітньої мережі можна забезпечити однаковий доступ до якісної середньої освіти усім жителям громади. Тому важливо розробити стратегічний план розвитку освітньої мережі, із чітким прорахунком спроможності громади її утримувати у майбутньому.

Учасники також розглянули варіант, за яким система освіти в ОТГ залишається без змін. В такому разі можливо очікувати наступні наслідки:

По-перше, належна якість освіти буде забезпечуватись переважно в одному селищному закладі. 

По-друге, продовжиться неефективне витрачання коштів місцевого бюджету.  Це може мати критичні наслідки, оскільки щороку зменшується державна допомога ОТГ, відповідно у найближчій перспективі громади мають розраховувати лише на власні ресурси. Бюджетом витрачаються значні кошти на утримання неефективної освітньої мережі, за якої на навчання дітей в напівпорожніх приміщеннях виділяється значний фінансовий ресурс. А це може підірвати стійкий розвиток та фінансову стабільність громади.  

Учасники зустрічі погодилися, що потрібно робити спільні перші кроки для нарощування потенціалу освітнього простору всієї громади, брати спільну відповідальність та впроваджувати плани в життя.

02 03

04 05

Діяльність проходить в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні», який реалізує громадська організація Центр «Доброчин» у 5 пілотних областях – Чернігівській, Волинській, Херсонській, Одеській та Луганській завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

Долучайтесь та слідкуйте за новинами у відкритій групі ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ = САМООРГАНІЗАЦІЯ https://www.facebook.com/groups/samoorg2015/, а також на публічній сторінці ГО «Центр Доброчин»  https://www.facebook.com/Dobrochyn/ в соціальній мережі Facebook.

 logo


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я