У Києві діти вивчатимуть кіно з DOCU/СТАРТ від Docudays UA

Чим відрізняється документальне кіно від ігрового? Чи можна вважати стрими, ефіри й тіктоки документальними жанрами? Кіно інформує нас чи маніпулює нами? Хто такий «герой» фільму та як його обрати? ...

Додано:
Docudays UA

artboard_6youtube
У Києві діти вивчатимуть кіно з DOCU/СТАРТ від Docudays UA

Чим відрізняється документальне кіно від ігрового? Чи можна вважати стрими, ефіри й тіктоки документальними жанрами? Кіно інформує нас чи маніпулює нами? Хто такий «герой» фільму та як його обрати? Чи є у фільмів структура? Які існують кінопрофесії? Та з чого почати, якщо справді закортіло зняти документальну стрічку? Відповіді на ці питання будуть дані під час проєкту DOCU/СТАРТ від Docudays UA.

DOCU/СТАРТ – це гайд з кінопрофесій, кіножанрів та кіномайданчиків. Він також стане місцем обговорення та перегляду найкращих фільмів з фестивальної кінопрограми DOCU/ЮНІСТЬ попередніх років. І простором, де підлітки будуть навчатися аналізувати кіно та власне життя.

Безкоштовний курс допоможе: познайомитися з природою та історією документального кіно; перейти від висловлювання суб’єктивних вражень про фільм до його аналізу; приміряти на себе кінопрофесії; розвинути емпатію, чутливість, цікавість до життя та історій інших; намалювати дорожню мапу процесу виробництва документального фільму.

Менторкою DOCU/СТАРТ стане Марина Нікольчева — молода українська інді-режисерка та досвідчена викладачка. Марина є керівницею та викладачкою Shcrab Visual Arts School, менторкою школи дизайну School of Visual Communication. Викладала візуальне мистецтво в Індії, довгий час співпрацювала з проєктом «Майбутні».

«Під час навчання, ми спробуємо зрозуміти навіщо люди взагалі створюють документальні фільми — тобто систематично ганяються з камерою за реальними людьми. Поговоримо про те, як вони це роблять. І спробуємо з’ясувати, яку цінність дає свідоме занурення у чуже життя.

Курс може стати хорошим трампліном для молодих людей, які бачать своє майбутнє у кіноіндустрії або культурі. А також розрадою для дітей, які задаються питаннями “чому мене ніхто не розуміє?” або “чому (всі) люди люблять засуджувати (мене)?”», — коментує Марина.

Щоб взяти участь у конкурсному відборі потрібно учасники та учасниці мають відповідати таким вимогам:

  • Вік: 14–16 років.
  • Цікавість до документального кіно.
  • Можливість бути присутнім/присутньою на всіх заняттях програми (офлайн, м. Київ).
  • Готовність брати участь у практичних заняттях та групових проєктах.
  • Дозвіл батьків на участь у програмі.
  • Заповнити форму до 10 березня 2022 року (включно).

Результати конкурсного відбору учасників та учасниць буде оголошено 17 березня. А навчання проходитиме з 27 до 31 березня (11:00 – 13:00). Навчання відбуватиметься в інклюзивному просторі Бібліотеки ім. Валі Котика, що за адресою: м. Київ, Поділ, вул. Межигірська, 25.

Більше про програму читайте за посиланням.



Можливість DOCU/СТАРТ є частиною програми DOCU/ТАБІР 19 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Більше про фестиваль читайте на сайті docudays.ua.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Завершилася навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Комунікація ОМС»

Просторово про ініціативи, які творять українське майбуття сьогодні

Виклики у процесі відновлення обговорили в Первомайській громаді

«Архів війни»: записи подій з 21 Docudays UA доступні на DOCUSPACE

“Я поруч. Я тут!” Новий соціальний ролик проти замовчування насильства серед підлітків від Клубу Добродіїв

20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» підготували "бюджети" для громадян