У Києві організували форум-театр, щоб здружити дітей киян та переселенців

В заході взяли участь 30 підлітків у віці 12-14 років. Серед них половину складали діти внутрішньо переміщених осіб.  Діти опрацювали теми, актуальні для їхнього віку. За даними Міністерства ...

Додано:
RCentre

12696513_892727620848980_464647201_o
У Києві організували форум-театр, щоб здружити дітей киян та переселенців

В заході взяли участь 30 підлітків у віці 12-14 років. Серед них половину складали діти внутрішньо переміщених осіб.  Діти опрацювали теми, актуальні для їхнього віку.

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні нараховується 1,7 млн. переселенців і 12,6 % з них – діти. Незважаючи на зусилля, направлені на адаптацію та інтеграцію ВПО у приймаючих громадах, проблема стигматизації та дискримінації переселенців залишається актуальною.

 12736492_892726324182443_1056616101_o

На заході зібрали дітей підліткового віку. Є свідчення, що дітей-переселенців не завжди добре сприймають однолітки. Також часом їм складно знайти спільні справи з тими, хто вже давно живе у місті, куди вони переїхали. Підлітки важко переживають ці складності. Даний проект дозволить дітям відчути себе потрібними, прийнятими та порушити стереотипи щодо один одного.- чому в майбутньому часі? це ж вже реліз після того, як подія відбулася. Що фактично вийшло тут треба написати одним реченням.

“Я сама – мати дитини-підлітка, і для мене дуже важливо, щоб вона розуміла: досягти чогось значного ми можемо, тільки об`єднавшись. І я хочу, щоб вона розуміла, що немає різниці, з якого регіону походить твій друг або який статус має. Головне – це те, що ми всі різні, але при тому ми рівні і ми маємо бути разом”, – розповідає киянка Наталя Баб`яж, авторка ідеї та організаторка проекту.

12695104_892726374182438_735207356_o

“Ігри дуже сподобалися, мене здивували цим. Нові знайомства, враження! Ми стрибали, штовхалися, ходили із заплющеними очима, зображали емоції, образи, копіювали одна одну”, – ділиться враженнями учасниця проекту Катерина Козлова (12 років).

Форум-театр є інтерактивним театральним методом, що працює з актуальними для учасників проблемами. У форум-театрі і драматургами, і акторами є не професійні театральні діячі, а учасники семінару, що модерується спеціалістом методики — джокером. За рахунок цього досягається взаєморозуміння між різними соціальними групами, що дуже актуально в контексті примирення між ВПО і приймаючими громадами.

Контактна особа: Наталя Баб`яж, (093) 531-08-67.

Ініціатива реалізується “Ресурсним Центром для допомоги вимушеним переселенцям” та БФ “Свої” за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Японії. Погляди, висловлені в цій публікації, належать авторам і можуть не збігатись із офіційною позицією ПРООН в Україні та Уряду Японії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Нова програма від U-LEAD: підтримка сільського розвитку за стандартами ЄС

Запущено другий сезон подкасту RIGHTS NOW!: розмови про уроки історії, світову безпеку та українську ідентичність

«Навчання і працевлаштування». Для українських ветеранів та ветеранок запустили програму адаптації до цивільного життя

Програма підтримки волонтерських центрів запрацює у 5 центральних регіонах України

«Допомогти собі, щоб допомагати іншим»

Про «доросле»: «Феміністична майстерня» запускає подкаст про секс-просвіту