У Києві провели Форум активних громадян та направили Резолюцію до уряду

28 – 30 березня, в Києві, Інститут «Республіка» провів Форум Активних Громадян, в рамках діяльності Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». Відкривали захід Директор Національного ...

Ганна Гопко на Форумі
У Києві провели Форум активних громадян та направили Резолюцію до уряду

28 – 30 березня, в Києві, Інститут «Республіка» провів Форум Активних Громадян, в рамках діяльності Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

Відкривали захід Директор Національного демократичного інституту міжнародних відносин в Україні Мері О’Хеган та Голова ВГО «Інститут Республіка» Володимир Чемерис.

001_3959

Мері О’Хеган

“Уявіть собі світ, де громадяни абсолютно не беруть участь у громадській активності…Чи буде влада враховувати інтереси народу, чи буде така держава успішною?”, – таким риторичним запитанням відкрила Форум Мері О’Хеган.

Володимир Чемерис закликав починати будувати Україну через участь у громадській активності.

“Українці вже знають, як змінювати президентів, але тепер потрібно навчитися будувати Україну. Нашій державі потрібна системна громадська робота. Вона завжди починається з малого, але вона потрохи, з часом, але змінює саму систему”, – зауважив правозахисник.

Володимир Чемерис

Володимир Чемерис

“Згадаємо 2011 рік. Кількість судових заборон на мирне зібрання сягала тоді понад 500 випадків на рік. Після чого ми й започаткували Ініціативу «За мирний протест». Проводячи тренінги, круглі столи, обговорення, ми привертали увагу громадськості до проблеми. У 2015-му році кількість заборон на проведення протестів чи демонстрацій була в діапазоні 22. Це демонструє, що системні зміни все ж таки відбулися”, – підкреслив Володимир Чемерис.

Перед учасниками виступила також Народний депутат, Голова Комітету закордонних справ України Ганна Гопко. Нардеп розповіла про свій шлях в політику та закликала присутніх готуватися до своєї участі в політиці, адже чесні та активні люди повинні переймати відповідальність за долю власних населених пунктів. Також колишня громадська активістка допомогла організаторам вручити нагороди координаторам Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада».

По закінченню Форуму, учасники підписали громадську Резолюцію, адресовану Уряду України та органам місцевого самоврядування.

“Резолюціяresolution направлена на те, щоб закликати владу до реалізації більш глибоких просвітницьких та інформаційних кампаній з приводу реформ. Громадяни не знають нюанси реформ, навіть довготривалих, таких як децентралізація. Це породжує маніпуляції та слідування власним інтересам органами місцевого самоврядування на місцях. Якщо люди не знатимуть про реформи, вони ніколи не відбудуться в Україні”, – зазначила Заступник Голови Інституту “Республіка” Олександра Скиба.

“Також ми закликаємо місцеву владу та уряд України сприяти у діяльності громадських організацій, надавати їм технічну та матеріальну підтримку”, – додала вона.

На форумі учасники змогли отримати знання в рамках трьох панелей:
1. Методи залучення та активізації громадян;
2. Реформи в Україні;
3. Саморозвиток активістів.

Форум відбувався за методикою баркемпу. Учасники самостійно визначали для себе цікаві навчальні сесії з понад 30 запропонованих сесій від провідних експертів громадських, державних та бізнес-структур України, країн ЄС та США.

Учасниками заходу стали активні громадяни, студенти, представники громадських організацій та рухів, ОСББ та ОСН, представники політичних партій та органів місцевої влади, журналісти з різних куточків України. Загальна кількість учасників – 120 осіб.

Партнерами форуму виступили Реанімаційний пакет реформ, Центр політичних студій та аналітики, Центр політико-правових реформ, Інститут політичної освіти, Let’s do it Ukraine, DRI, BogushТime, Національна асоціація медіаторі України, Кабінет Міністрів України, офіс Євроінтеграції, європейська мережа громадських організацій та рухів, що працюють з громадами – ECON та ін..

Захід відбувався за підтримки Національного Демократичного інституту та фінансування від Агентства США з міжнародного розвитку.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі