У Києві провели хокейний флешмоб “Росіє, зупини нечесну гру!”

Хокейний флешмоб “Росіє, зупини нечесну гру!” відбувся 21 травня та мав на меті привернути увагу громадськості до порушень прав людини в Росії та до долі п’ятьох в’язнів совісті. Десятки ...

Хокейний флешмоб “Росія, зупини нечесну гру!”
У Києві провели хокейний флешмоб “Росіє, зупини нечесну гру!”

Хокейний флешмоб “Росіє, зупини нечесну гру!” відбувся 21 травня та мав на меті привернути увагу громадськості до порушень прав людини в Росії та до долі п’ятьох в’язнів совісті.

Десятки активістів долучились до флешмобу Amnesty International в Україні “Росіє, зупини нечесну гру!”, з вимогою до російського уряду припинити порушення прав людини. Акція була присвячена Чемпіонату світу з хокею, що зараз відбувається в Росії.

Учасники флешмобу грали у вуличний хокей, забиваючи шайби Володимиру Путіну та підписували петиції з вимогами звільнення п’ятьох в’язнів совісті,  засуджених за критику політики російського уряду в т.ч. щодо України:  Сергія Крівова, Ільдара Дадіна, Наталію Шаріну, Дарію Полюдову та Рафіса Кошапова.  

“Чемпіонат світу з хокею – це велика спортивна подія до якої прикута увага світової спільноти. Але ми прагнемо привернути увагу до іншого питання, до серйозних та системних порушення прав людини в Росії. Зокрема, йдеться про обмеження права на свободу вираження та свободу зібрань. Саме тому ми приєднались до міжнародної кампанії на захист  в’язнів совісті, яких переслідують за участь у мирних акціях протесту та за висловлення їх позиції”, зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

Amnesty

Подібні акції солідарності відбуваються також у інших країнах, зокрема до кампанії за звільнення в’язнів совісті долучилась Чехія.

За додатковою інформацією звертайтесь прес-секретаря організації Марії Гур’євої [email protected], +38 (067) 3281038

Додаткова інформація:

Сергій Крівов.

«В’язень Болотної». Отримав термін у 3 роки та 9 месяців за мирне вираження своїх поглядів – найбільший серед усіх, хто проходив по його справі. Голодував проти несправедливого суду над ним протягом 63 днів восени 2013 року, в результаті чого отримав 2 серцевих напади та інші проблеми зі здоров’ям.

Дар’я Полюдова.

Активістка та блогерка з Краснодарського краю, відома своєю запеклою критикою політики російської влади, зокрема щодо України. Її неодноразово затримували за мирні протести проти анексії Криму та участі Росії в збройному конфлікті на території України. Засуджена за свої публікації в соцмережах до 2-х років у колонії-поселенні.

Наталія Шаріна.

Директорка Державної бібліотеки української літератури в Москві, що перебуває під домашнім арештом від 30 жовтня 2015 року за зберігання «екстремістської літератури». 5 квітня їй висунули нове обвинувачення щодо розтрати майна у справі кількарічної давнини, що дозволило продовжити її домашній арешт ще на рік.

Рафіс Кашапов.

Засуджений до 3 років ув’язнення за критику політики Росії щодо кримських татар та участі Росії в збройному конфлікті на території України. Він відбуває покарання в Республіці Комі, у 1200 км від дому. Наприкінці березня його дружині, що подолала довгий шлях з їх рідного міста Набережні Челни (Республіка Татарстан), було відмовлено у побаченні з чоловіком.

Ільдар Дадін.

Засуджений до 2,5 років ув’язнення за участь в чотирьох мирних акціях в 2014 році. Він є першим активістом, до якого застосували нову статтю Кримінального кодексу РФ щодо «неодноразового порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування».

Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.

ДжерелоAmnesty International в Україні


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я