У Києві триває тренінг для тренерів в рамках Всеукраїнської програми «Демократична школа»

Під час тренінгу національні тренери оцінять процес реалізації Програми і співпрацю з 32 школами, залученими до її першого етапу. Ірина Сабор, керівник Програми «Демократична школа», представила ...

Додано:
Olena Shynarovska

DSCF0192small
У Києві триває тренінг для тренерів в рамках Всеукраїнської програми «Демократична школа»

Під час тренінгу національні тренери оцінять процес реалізації Програми і співпрацю з 32 школами, залученими до її першого етапу.

Ірина Сабор, керівник Програми «Демократична школа», представила досягнення попередніх восьми місяців роботи. За цей час було проведено 5 тренінгів, 96 майстерень у школах, залучено понад 3 тисячі учасників. Важливим результатом стала оцінка ситуації щодо використання принципів демократії та дотримання прав людини в освітніх закладах. Її результати ставлять перед організаторами та тренерами нові виклики, на які слід буде відреагувати.

Марина Дишльовська, координатор проектів Посольства Королівства Норвегія в Україні, із зацікавленням ознайомилася з реалізацією Програми «Демократична школа» та побажала учасникам і організаторам успіху в досягненні поставлених цілей. Вона порівняла свій досвід навчання в українській школі і висловила сподівання, що сучасні діти матимуть змогу навчатися у більш демократичних умовах, де їхня думка буде братися до уваги і вони матимуть реальний вплив на шкільне життя.

Національні тренери Програми також мають на меті розробку подальших тренінгів для підтримки шкіл, що впроваджують демократичні зміни, та будуть розвивати тренерські компетенції, необхідні для поглиблення культури демократії у школі та громаді.

DSCF0100small DSCF0192small

Краще зорієнтуватися у процесі реформування української школи та відображення у шкільній документації демократичних процедур та прав людини тренерам допоможе Галина Усатенко, член Громадської Ради при Міністерстві освіти і науки України.

Міжнародні тренери та експерти Програми «Демократична школа» Мажена Рафальска, Христина Чушак та Андрій Донець при підготовці програми тренінгу максимально врахували побажання учасників, тож варто сподіватися, що співпраця національних тренерів зі школами стане ще більш ефективною та забезпечить стабільний результат з демократизації українських навчальних закладів.

* * *

Для довідки:

Трирічна програма  “Демократична школа” спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини. Структура Програми передбачає поглиблення діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.

Партнери Програми: Рада Європи та Міністерство освіти і науки України. Програма фінансується за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах

Вакансії тижня. Що є нового для громадських активістів та активісток?